Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A keresztény családtagjaim...

A keresztény családtagjaim miért akarják rámerőltetni a vallásukat?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az önmagukat kereszténynek valló családtagjaim állandóan azon vannak hogy megtérítsenek? Még csak nem is mondok nekik semmit válaszképp, mindig próbálok szófukar lenni és csöndes, a vitát is próbálom elkerülni, ennek ellenére mindig ők kezdik el mondani minden indok nélkül, és mindig az a vége hogy "Biztosan te is hiszel istenben meg a lélekben, csak nem mered bevallani magadnak".

Apám a legutóbbi ilyen heves vitánknál kishíjján megvert, amikor a lélek létezéséről próbált engem meggyőzni, azóta még csak beszélni se merek semmi olyasmiről aminek az egyházhoz, vagy istenhez van köze. A vita végén lekommunistázott, habár távol áll tőlem bárminemű kommunisztikus ideológia.

Most hogy bekerültem egyetemre kollégiumot kell magamnak keresnem mert amit megjelöltem ott helyhiány miatt nem vettek fel, és a nagyszüleim mindenképpen azt szeretnék hogy valamilyen katolikus szakkollégiumba menjek ahol kötelező hittanórák vannak, és a szüleim is helyeslik ezt a "majd jót fog neked tenni" címszóval.

A nővérem szintúgy próbál belőlem hülyét csinálni mert nem értek egyet az ő vallásukkal, és sokszor nagyon kellemetlen helyzeteket idéznek elő az én káromra. Az hogy ateista vagyok akkor derült ki amikor mondtam hogy nem akarok megbérmálkozni, és ez egy kisebb családi botránnyá kerekedett, nem meglepő módon. Ennek ellenére még mindig úgy kezelnek mintha csak viccből mondtam volna ezt az egészet.



2023. aug. 21. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Mert keresztények. A vallásuk fontos része a hittérités. Bár mókás hogy a "szeretet vallását" veréssel akarták rád erőszakolni.


Most hogy el fogsz költözni otthonról könnyebb lesz az életed. Idővel kollégiumot is tudsz majd váltani.


Sok sikert!

2023. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zlai válasza:
19%

Te lány vagy?

Én a helyedben kitagadnám azokat, akiket szüleidnek tartasz. Én sem büszkélkedhetem csak elégségessel.

Az élet kicsit bonyolult...főleg pár sorban leírni. De a lényeg hogy légy nyitott, és ismerkedj meg a filozófiával, biofizikával, a testünk működésével. Legtöbbször az embernek vagy testi, vagy lelki gondja van...vagy mindkettő. Az életnek nincs célja, csak az életben elért dolgoknak van értelmük, amikkel másokra hatással lehetsz. Belegondoltál, hogy megmenthetnél valakit a tudatlanságból, felnyithatnád a szemét, vagy akár betegségből, az életét megmenthetnéd? Válaszd meg saját magad az utadat, csendesedj el legbelül és hallgass az ösztöneidre...tégy fel magadnak kérdéseket pl: mi a legfontosabb? ki az aki segíteni tud nekem az életben, hogy én is segíthessek másoknak?

Az embereket a kapcsolatok kötik össze, az önzetlen szeretet. Nagyon sokat mesélhetnék, de kitudja, lehet úgy sem értenénk meg egymást. Ne gondolj semmi rosszra, csak légy szabad. A jó emberek előbb utóbb megtalálják egymást.

2023. aug. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

A leírtak alapján úgy látom, hogy ők bibliai értelemben nem keresztyének. Azaz nincsenek megtérve, és nincsen élő kapcsolatuk Istennel. (Hamis istenekkel lehet, hogy vannak kapcsolataik, meg a hamis istenek által élhettek meg emberfeletti dolgokat, de a Biblia Istenével nincsen kapcsolatuk.) A kereszténységet nem lehet erőszakolni. Maga a Biblia mondja ki, hogy nem erővel és nem hatalommal kell meggyőzésre törekedniük az Istent követőknek. Keresztyénnek lenni nem azt jelenti, hogy felületes, látványos és akaratellenes dolgokat csináljon az ember (ezt a bérmálkodás erőltetésével kapcsolatban írom). Az is meg van írva a Bibliában, hogy nem mindenki jut be az Isten országába, aki azt állítja magáról, hogy Istent követi (mivelhogy a szíve csalárd és nem őszinte, hanem hazudik). Nem attól lesz valaki keresztyén, hogy elfogadja, hogy van lélek. Az tény, hogy van lélek, ezt mindenki érezheti (igaz, a lelkiismeretet is meg lehet fakítani).

Az egészséges keresztyéni viselkedéseknek van egy vonzása, de a leírtak alapján ők Semmiképpen sem keresztyének. A keresztényeknek van élő kapcsolatuk Istennel és meg is kérdezhetik Istent, hogy hogyan próbáljam meggyőzni? Most szóljak ezért (vagy azért) vagy ne szóljak? Esetleg hibáztam és túl messzire mentem? ...

Nyilván egy ilyen látszólagos keresztyén légkör (tehát csak látszólagos) romboló hatással van az igazi, valódi keresztyénség szemlélésére.


Üdvözlettel:

Egy igazi keresztyén

2023. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Mivel én nem ismerem a cslástagjaidat,így nem tudom az okát.

Szerintem így egy szülőnek sem kellene kezelnie ezt a helyzetet, ilyen viselkedést én leginkább megkeseredett és/vagy csak a vallással foglalkozó, többnyire a vallásban is a szélsőségeket képviselő emberektől láttam.

2023. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!