Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit szóltok vegánék legújabb...

Mit szóltok vegánék legújabb akciójához?

Figyelt kérdés
[link]

2023. aug. 22. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Szóra sem érdemes. Nem kell teret adni az ilyennek, ignorálod és továbbsétálsz. Ha azt akarják elérni, hogy médiamegjelenést kapjanak és közbeszéd tárgyai legyenek, ezt a lehetőséget kell elvágni, és nem reagálni rá.
2023. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit...
2023. aug. 22. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

"Ők azok, akik július elején egy Lidl-ben tejjel locsolták fel a padlót, mert szerintük a tejipar több millió állat megkínzásához és megöléséhez járul hozzá – írta a meg a 444.hu."


Már ennél az ominózus esetnél is az jött le szerintem mindenkinek, akinek van egy csepp esze, hogy ez egy elborult agyú szekta. Legyenek vegánok, oké. Bíztassanak rá másokat is, oké. De ne essünk már át a ló túloldalára, hogy kárt teszünk másoknak, legyen az egy Lidl, vagy egy gyerek lelkivilága, akit megrémisztenek ezzel az agyament újabb hülyeségükkel...

2023. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szekta. Igen, ez a tökéletes gyűjtőszó rájuk.

Nekem sem azzal van bajom, ha valaki vegán, vagy vega. De ez az erőszakos nyomulás, ez túlmegy minden határon. Nem beszélve arról, hogy a csillagot lehazudják az égről, mert valótlan dolgokat állítva védik az álláspontjukat. És akkor ez a felütés, hogy vitázz egy vegánnal...

Pont ezt nem szabad. Olyan lazán ignorálják az érveidet, hogy ihaj!

2023. aug. 22. 16:26
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Kb 80 millió vegán él a Földön. Kikérem magamnak, hogy néhány miatt ilyen jelzővel illessenek, mint a fenti kommentekők. Pár éve egy húsevő tüntetésen egy idióta leharapta az élő mókus fejét. Te azt szeretnéd, hogy miatta egy idióta szektaként azonosítsanak téged?
2023. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, az a baj, hogy te vagy a fehér holló. Belőled van kevesebb. Az általános tapasztalat lesújtó.

Vegetáriánusként gyakran kerülök összetűzésbe vegánokkal. Hadd ne mondjam, nem én kóstolom be őket, hanem fordítva.

2023. aug. 22. 20:31
 7/10 anonim ***** válasza:
4: milyen valótlan dolgokat mondanak?
2023. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Ahj, az a baj, hogy hiába van igazuk valamilyen szinten az elvek terén, nagyon nagyon rossz módszert választanak arra, hogy bemutassák ezeket. Megértem, hogy dühösek, megértem, hogy reménytelennek érzik a küzdelmüket, és azt is megértem, hogy radikális módszerekkel próbálják felhívni az emberek figyelmét, csak sajnos a jelenlegi társadalmunk nagy többségének ez nem fog jól lecsapódni, és csak ellenségességet vált majd ki belőlük.

Sokkal jobb lenne úgy népszerűsíteni a vegánságot egy strandon, hogy mondjuk ingyen vagy becsületkasszásan ételosztást szervezni, és kivinni csomó adag finom, különleges vegán fogást, amit ingyen ki tudnak próbálni a strandolók, és akkor ott esetleg elbeszélgetni velük, hogy mi is áll emögött az életmód mögött, stb.

Nyilván közhelyes, de szerintem igaz, hogy az erőszakot nem lehet erőszakkal megállítani, hanem szeretettel lehet. Azzal, hogy empatikusan fordulunk oda a húsevő embertársainkhoz is, megértjük, hogy milyen közegből és kultúrából jönnek, ami miatt úgy élnek, ahogy, és megmutatunk nekik alternatívákat és lehetőségeket.

2023. szept. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

8

Hatalmas +1. Én vegán vagyok, de pont az ilyen hozzáállás miatt nem veszek részt ilyen vegán tüntetéseken. Amit te felvázoltál, oda mennék.

2023. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem poén.


Bár én csak kifilézve vettem volna belőle, nem szeretem a csontos húst.


A vegánságról: még sosem találkoztam erőszakos vegánnal, nyilván az is ugyanúgy van mint erőszakos mindenevő de szerimtem is ők a kisebbség.


Egyébként valamilyen szintem én is egy "klub" tagja vagyok, csak növényeket és állatokat eszem. (ezt mondom mikor gombával kínálnak)

2023. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!