Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha segélyt igényleg bekerülünk...

Evelin9436 kérdése:

Ha segélyt igényleg bekerülünk a család védelmi rendszerbe?

Figyelt kérdés
Párom elvesztette a munkáját váratlanul épp egy nagyobb kiadás után, egy hónapra elegendő félre tett pénzünk van, már több helyre leadta a jelentkezést de nem tudatjuk mikor veszik fel valahova (én jelenleg gyesen vagyok mert eddig megtehettük hogy nem megyek vissza dolgozni, ha az önkormányzaton meg igénylem az önkormányzati segélyt akkor minden képpen ki küldik a család védelmiseket? 2 gyerekünk van meg van mindenünk csak új munka kell a páromnak!
2023. aug. 23. 12:45
 1/1 anonim ***** válasza:

A párod jelentkezzen a helyi Kormányablak - Foglalkoztatási osztályán, és kapni fog álláskeresési segélyt. HA időközben találna munkát (mert úgy tudom, az álláskeresési csak 3 hónapig jár), akkor egy összegben megigényelheti a segélynek a 80 %-át egyben. DE ezt mind elmondják a Foglalkoztatási osztályon. Mielőbb menjen a párod, hogy lehetőleg ne legyen a folyamatos munkaviszonyában kimaradás!

Ebben az esetben - amit fent leírtam-, nem jönnek családvédelmisek.

Az nem derült ki, hogy fővárosiak vagytok-e, de itt Budapesten a csütörtők épp az a nap, amikor nincs Foglalkoztatási osztály, de lehetséges, hogy jelentkezési lapot akkor is adnak a portán. Mindenféle papírokat kell vinni, az előző munkahelyről, meg a szokásos igazolványokat, plusz a végzettséget igazoló bizonyítványokat is. Telefonon is biztos adnak felvilágosítást, sőt, tudtommal online is foglalható időpont - főleg ha van ügyfélkapu rendszeretek.

Önkormányzati segélyt is lehet igényelni, ha jól tudom, valami olyasmi a neve a nyomtatványnak, hogy krízishelyzeti ideiglenes segély - a helyi Családtámogatási irodától kérj felvilágosítást.

2023. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!