Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítség! Mit tegyek a pirulás...

Segítség! Mit tegyek a pirulás ellen?

Figyelt kérdés
Általában magabiztosan lépek fel, nyugodt természetűnek tartom magam. Ha valamihez viszont hozzászólok vagy előadok nagy tömeg előtt akkor mindig jön ez a rohadt pirulás. Próbáltam gyakorolni, minél több előadást bevállalni, hogy szokjam a helyzetet. Tényleg nyugodtnak tartom magam, nem lehet kizökkenteni de a hülye arcom nem erről tanúskodik. Még erre sokan meg is jegyzik vigyorogva, hogy de szépen elpirultál megint. Annyira utálom, ezzel mit lehet tenni? Tanári pályára készülök, nem akarok én lenni a paraficsomfejű tanárnő.

2023. aug. 25. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Fogadd el vagy kenj egy valagnyi vakolatot arcodra.
2023. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a legdurvább vakolatot de azon is átüt :D
2023. aug. 26. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs rá gyógymód sajnos. Csak ez elfogadás. Akinek ez a baja, tudja, hogy az alapozó nem sokat ér sajnos.

Nekem eritrofóbiám van, ami már több annál is, hogy hajlamos vagyok pirulni... Remélem nálad még ez nem áll fenn. Nekem pár gondolat tudatosítása szokott némileg segíteni: Kívülről senki sem veszi észre, vagy közel sem olyan feltűnő, mint ahogy te éled meg (még akkor sem, ha páran szóvá tették. Bár ezek a beszólások extrém kellemetlenek, de inkább csak a másik ember teljes empátia hiányáról tanúskodik) Ez egy adottság, hogy intenzívebben reagál az idegrendszerünk minden hatásra, a tünet persze kellemetlen, de emiatt nincs okunk szégyenkezni.

2023. szept. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 3-mas. Nekem is ezt kell tenni, megpróbálok vele együtt élni.
2023. szept. 24. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!