Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz az,hogy életében legalább...

Igaz az,hogy életében legalább egyszer aki asztalos az elveszít egy ujj percét?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam asztalosi szakmán de azt mondták,hogy ha nem akarom valamimet levágni pl az ujjaimat akkor inkább ne legyek asztalos

2023. aug. 26. 02:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Van egy asztalos ismerősöm, 60+ éves, minden ujja megvan, köszöni szépen, és még mindig csinálja. Persze sokan vesztettek már el így ujjat, illetve jómagam majdnem az egész alkarom körfűrésszel(szerencsére menthető volt), és a legfontosabb, amit sokan hülyeségnek gondolnak: célhoz való munkavédelmi kesztyű és védőszemüveg. Talán úgy nem jár végtagvesztéssel bármilyen hiba.
2023. aug. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem törvényszerű. Nyilván aki állandóan olyan gépekkel dolgozik, ahol a nem rendeltetésszerű használat balesetveszélyes, és a sérülés mértéke súlyos, ott nagyobb az esély arra, hogy ha baj történik akkor ott végtagvesztéssel is járhat.

Ha valaki a működtetés és biztonságos használat szabályait betartja, munkára képes állapotban van, odafigyelve és fegyelmezetten dolgozik, a gépek karban vannak tartva, ott nem történhet baj, max. a véletlen. Annyira azért nem közhelyszerű a végtaghiányos asztalos (vagy bármilyen szakember a saját tipikus munkabalesetével), ezzel csak poénkodnak/ijesztenek.

2023. aug. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz!

Ennek örömére: "Öt sört a fűrész brigádnak!"

2023. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű! A notórius "mindent is tudó" szabályszegőknél divat az asztalosok istenének oltárán ilyen ujj és végtag áldozatokat hozni. Mondjuk az építőiparban is hasonló okból törik derékba számos embernek a karrierje.
2023. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Én is dolgoztam építőiparban, anno villanyszerelőként, és meg is b*szott az áram, nem kicsit, nagyon, nem egyszer(mondjuk kisebbek voltak azelőtt is). Azóta jól tudom, hogy hova szabad nyúlni és hogyan, mi után. Például nem árt áramtalanítani előtte.
2023. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megvilágosodtál...
2023. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fel is villanyozott a dolog.:D
2023. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van egy asztalos ismerősöm neki pl volt olyan,hogy levágott az ujjából de ha jól belegondolok ismerek olyanokat is akiknek meg van minden ujja
2023. aug. 26. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, ez munkavédelmi felszerelés kérdése. Ha valaki úgy gondolja, hogy az nem kell, akkor meg is lesz a következménye.
2023. aug. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!