Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van még covid,2023 nyarán?

Van még covid,2023 nyarán?

Figyelt kérdés
Az előbb láttam egy videót, hogy valaki covidosan fekszik a kórházba,de anyum azt mondta, hogy már ne parázzak a covidon mert már elmúlt.És ez a videó nem tett nekem túl jót,főleg hogy a covid miatt lettem betegség fóbiás.A kérdésem az, hogy parázzak, ugyanígy mint régen mert van ok az aggodalomra,vagy ugyon az a helyzet,mint eddig volt,és ne parázzak?(őszintén és pontos válaszokat előre köszönöm:)))

2023. aug. 26. 03:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
86%
Persze, hogy van covid. Örökké lesz.
2023. aug. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Covid már valszeg örökre velünk marad, csak már nem olyan könnyű elkapni és nincsenek hatalmas tünetei. Lehet amit te egy kisebb megfázásnak gondolsz az valójában covid, csak immunis vagy rá bizonyos mértékben.

A pandémai alatt sem az volt a baj. Hanem, hogy gyorsan terjed és nem volt annyi hely a kórházakban, mint amennyire gyorsan terjed.

Az első koronavírus fajtát az 1920-as években fedezték fel állatokon. Ha belegondolsz közel 100 év kellett ahhoz, hogy emberre is legyen valamennyi hatása és cirka 3 év alatt sikerült megfelelő védekezést kialakítani az emberre is hatásos varriáns ellen.

De ez a legtöbb (régen) halálos betegséggel így van. Pl. Bárányhimlő. Középkorban megjelent, halált is okozhatott. Mostanra pedig kb. 2 hét alatt lefolyik, minimális szövődményt hagyva maga után és szinte mindenki túléli.

2023. aug. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem még, hanem már megint, már megint jön valami [link]
2023. aug. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Aa covid az velünk marad, csak az oltásoknak köszönhetően nem jelent közegészségügyi veszélyt, mivel ha egy egészséges ember elkapja, kb a megfázás tüneteit észleli. Más a helyzet persze a legyengült, beteg embereknél, de nekik egy sima nátha is éppoly veszélyes, abból is kialakulhat tüdőgyulladás. Aki pedig nem oltatta be magát mert konteós, az csak magára vessen, ezt hívják az evolúció szelekciós mechanizmusának. És bizony sajnálni sem tudom az ilyeneket.
2023. aug. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Bizonyítottan tízezer éve is volt már koronavírus.
2023. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
27%

A fogalmakkal is gondjuk van sokaknak: a COVID az nem vírus, hanem járvány. Pontosan COVID-19 a neve. Nem... nincs már járvány helyzet... de a 19-es tuti nem.

A COVID-19 járványt pedig a SARS-(n)CoV-2 okozta. Ez a vírus pedig továbbra is van a környezetben, de még abban is, aki átesett a fertőzésen vagy oltást kapott.

A szomorú pedig az, hogy a propaganda média miatt "betegség fóbiás" lettél, ami pontosan a kormányzatok célja volt, hogy kellő motiváció legyen az oltások elfogadására. A tény viszont az, hogy oltások nélkül is nagyobb esélyed van, hogy közúton balesetet szenvedsz, minthogy belehalj egy COVID-19 járványba (ami már nincs is).

2023. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
6. Édes jó istenem. A Covid az Coronavirinae, azaz a koronavírus angol nevének rövidítése.
2023. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Dehogy múlt el, most sz*pok vele mint az állat.
2023. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Szintén. Derül égből villámcsapásként jött öt nap fejfájással, aztán enyhe köhögéssel, de nem hogy jobban lettem volna, csúsztam lefele, jött a láz, a takony, torokfájás, izomfájdalom, kiütés, minden. Elkapták a gyerekek is, szüleim, is, oltottak, oltatlanok, kínai vakciánosok, modernások, pfizer-esek, nálunk mindenféle előfordul a családban, de ez a vírus kb. mindenkinél ugyanúgy megjelent és adott egy pofont.
2023. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Még az előzőekhez: jó pár nap után esett le a tantusz, hogy nem koronavírus ez? Szóval most csütörtökön csináltam tesztet, és jé! Pozitív lett. Ha nem koronavírus lett volna, még jobban megijedtem volna, már kezdtem azt hinni, hogy agydaganatom van a folyamatos fejfájás miatt, ami gyógyszerre se múlt el, vagy valami immunhiányos betegségem, mert máskor azért pár nap alatt leküzdöttem a fertőzéseket. De úgy látszik, ez most egy ilyen. Én amúgy oltva voltam Modernával, keserű szájízzel, de muszáj volt.
2023. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!