Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent magyarul (latin...

Mit jelent magyarul (latin esetleg olasz??)?

Figyelt kérdés

Találtam egy kavicsot Rabacon(Isztria,hr.)amire rá volt írva:"dove veto 'more?!"

Fordítást megnéztem, de nem tudom értelmezni.



2023. aug. 26. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem latin.
2023. aug. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk szerencsére nem jutott el meg egyébként sem értette volna senki. Egy venetoi fiatal pár ahogy kerekparozott a hegyekben, a nő megállt a férfi előtt és az előbb elvesztette az egyensúlyát végül a biciklivel együtt rádőlt egy lejtőre.


A faszi ezt a kifejezést mondta neki amit én sem értek és meg kellett néznem hova vezet vissza. Venetoi dialektus valami olyasmi jelentessel hogy dove vai amore? Hova mész kedvesem?


A video önmagában vicces nem véletlenül nézték meg sokan viszont azzal hogy a faszi nem olaszul beszélt hozzá hanem a helyi dialektusban az olaszok számára még viccesebb lett. Északon amugy is regiónként változik a dialektus...

2023. aug. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Erről a történetről nem hallottam.
2023. aug. 27. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!