Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Napra nem e lehetne e...

A Napra nem e lehetne e esetleg jeget tenni , hogy hidegebb legyen?

Figyelt kérdés
2023. aug. 27. 17:14
 1/8 anonim válasza:

Epic ötlet a klímaváltozás ellen!

Jelentkezz Elon Musknál az 1 millió Dollárodért!

2023. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom már egy ideje eltörölték a musk használatot.
2023. aug. 27. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés komoly?
2023. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés komoly, akkor:

A Napnak a tulajdonságait (átmérő, térfogat, hőmérséklet stb.) itt találod: [link] - átmérője 109 földátmérő, csak ezt emelném ki.

Musk nemrég tesztelt egy 100 tonna teherbírású űrhajót - ez volt eddig a legnagyobb -, csakhogy 4 perccel a kilövés után felrobbant. Na most tegyük fel, hogy sikerül gond nélkül kijuttatni. De honnan lesz az anyag a hűtésre? 150 millió km-t pedig megtenni nem kevés idő lenne. És mivel hűtenék? Ahogy közeledne a Naphoz, úgy a Nap igen rendesen felmelegítené azt a 100 tonnányi rakományt. Ez a 100 tonna pedig annyi, mint...hűűű, ehhez én kevés vagyok, de: 1,41x10¹⁸ km³-t lehűteni, hááát......46,4m x 46,4m x 46,4m-nyi víz tesz ki - ha vízzel számolunk (jó, jéggel kicsit kevesebb lesz) 100 tonnát. A 1,41x10¹⁸ km³-t elosztva ezzel, azt kapjuk, hogy... Bocsánat, de ehhez én most kevés vagyok. Majd számolja ki valaki. És ez még mindig csak a térfogat. A 6.000, meg milliós nagyságrendű hőmérsékletet lehűteni -100 fokos jéggel...háááát, szerintem több száz évig tartana úgy, hogy a fél világ napi 12 órát dolgozna. De a Föld teljes anyaga sem lenne elég rá... Tehát honnan lenne rá az anyag?


Egyébként a Napból származó hő csak Törrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrredéke éri el a Földet. Szerintem lehetne még az r betűket sokasítani.

Egy gigantikus méretű, félig áteresztő pajzs jobb ötlet lenne. Haaa fenn tudnánk tartani és az űrben lévő meteorok sem tennének benne kárt. Ilyen technológiára pedig sosem fogunk szert tenni.

2023. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

"Ilyen technológiára pedig sosem fogunk szert tenni."

Tipikus agyhalott duma, mint amikor az emberek megjósolták, hogy repülni sosem fogunk...

2023. aug. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig mi magunk nem tudunk repülni, tehát igazunk volt.
2023. aug. 27. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ártana némi ismeretre szert tenned mielőtt át ismerethiányosan és át nem gondoltan kontárkodnál.

Már a mm-es 25 km per MÁSODPERC sebességű tárgyak is kárt tesznek a mai kor legmodernebb eszközeiben. Az űrben pedig repkednek méteres és több száz méteres meteorok. Egy ilyen gigantikus méretű tárgyba vajon nem ütközne bele egy...nem is egy, hanem sok nagy méretű objektum? Mégis, milyen iszonyatos erő hatna rá (mennyivel lökné odébb?) egy 1 méteres meteor találkozáskor?

Egy gigantikus méretű [Mekkora legyen? Csak a Föld több, mint 12 EZER km átmérőjű. Ha azt szeretnénk, hogy lefedje a bolygónkat, akkor ennél számottevően nagyobb kell. Hol helyezzük el? Mekkora legyen?]

Nem is folytatom, így befejezetlenül hagyom. A mai ismeretekkel nagyobb rálátásunk van a dolgokra.

Igazán nem kellett volna ezt a kontárkodó választ írnod. De valószínűleg nem győztelek meg eme befejezetlen levezetésből (nem látom semmi értelmét, hogy befejezzem, de hátha a kérdezőnek ez is a hasznára lesz - feltéve, ha valós volt a kérdés), mert a fiktív (extrém módon természetfeletti) szemlélettel rendelkezőket nem lehet józan logikával meggyőzni - ez tény.

2023. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meggyőzve érzem magam és megsemmisítve, mint a jeget a Nap úgy te is olyan vagy , mint a tesóm, inkább ütsz,mint gondolkodol.
2023. aug. 27. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!