Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem álmodok, vagy nem...

Miért nem álmodok, vagy nem emlékszek rá?

Figyelt kérdés
Igazából egy ideje nem szoktam álmodni, legalábbis nem emlékszek rá, van valakinek bármi tippje, ötlete hogy miért lehet ez, és hogy hogyan álmodhatnék újra? Mert egyébként szeretek álmodni.

2023. aug. 29. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon kevés álomra emlékszik az ember, a többségét néhány perc alatt elfelejtik. Vannak akik noteszt tartanak az éjjeli szekrényen és rögtön felírják.
2023. aug. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Gyerekkorom óta sokat álmodok és tisztán emlékszem az álmaimra, volt olyan is hogy reggel 5 különböző álomra emlékeztem. Gyerekkorom óta fogékony vagyok erre ébren is az az álmodozó típus vagyok , sok fantasy filmet, sorozatot , néztem könyvet olvastam. Nekem is volt olyan időszakom amikor nem emlékeztem az almaimra és hiányoztak mert számomra ezek nagyon fontosak olyan mintha az én saját fantasy világom lenne . Néha nagyon ritkán irányítani is tudom az álmaim . Kb 4-5 volt . Akkor nem emlékeztem az almaimra amikor nagyon magam alatt voltam , stresszes valóságban sem voltam már az az álmodozó zenet sem élveztem semmi nem volt jó. Nem tudom neked most stresszes időszakod van ? Milyen az alvasod? Mennyire vagy álmodozó típus ? Praktikák is vannak arra hogy sokat álmodj és emlékezz. Pl a sok napfény elősegíti az álom termelését estére , relaxalj lefekvés előtt engedd szabadjára a fantáziád és álmodozz. Nem vagy megrekedve az életedben ? Nálam ez is volt a gond interneten sok ötlet van meg hogyan segitheted elő az almokat és hogy emlékezz rá . Szerintem ami a legfontosabb legyél nyitott és pozitív rá és a valóságra is . 29 leszek de meg mindig az álmaim rabja vagyok imádom . Szeretek reggel felkelni és végig gondolni mit/miket almodtam legyen ag jó vagy rossz vagy érzelmes , ijesztő , paralizis stb . Nálam ez a reggeli rutin egyik fele . Remelem valamennyit tudtam segíteni ☺️☺️
2023. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket, igazából amióta ki van rakva a kérdés mindennap álmodom és emlékszem is rá :D, lehetséges hogy csak elkellett volna gondolkodnom hogy miért nem álmodom :D??
2023. szept. 2. 09:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet! Azt is olvastam ha lefekvés előtt azt mondogatod magadnak hogy emlékezni akarok az almomra akkor emlékezni is fogsz
2023. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!