Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Átvertek mit lehet kezdeni ezzel?

Átvertek mit lehet kezdeni ezzel?

Figyelt kérdés
sziasztok a market placen vettem valamit előre utaltam a penzt ezen a western union penzkuldon keresztul…az ember rogton le tiltott az…25ezret kuldtem el neki…be megyek a rendorsegre tudnak nekem segiteni? Lehet ebbol megoldas?koszonom szepen aki segit
2023. szept. 2. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Jelentsd fel. Max 25 ezres tanulópénz volt. Jobb esetben visszakapod. De ha meg sem próbálod akkor biztos nem kapod vissza.
2023. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd fel, márcsak azért is, mert ha több mindenki jelenti, az együttes kár számít, illetve egyre nagyobb az esély, hogy elkapják.

Meg az oldalon is jelentsd, az összes adattal, mert könnyen lehet, hogy még fenn van, vagy esetleg más néven megy újra fel.

2023. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es írja.


Nekem személy szerint nem volt ilyen ügyem. Ha elkapják vagy a bankkal (akinél van ez a személy) időben fel tudják venni a kapcsolatot és még van rajta annyi pénz, akkor feltételezem, hogy zárolják az utalt összeget és így visszakapod azt.

2023. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Én régebben rengeteget vateráztam (2-300 vásárlás + eladás - nekem ez rengetegnek számít). Volt bőven, amikor előre utaltam, de soha sem vertek át. Mindig megkaptam a termékeket, legfeljebb silány minőségű volt 1-1. Képernyőn keresztül nem tudtam megítélni. A vaterán ugye csak olyan személy adhat el, akinek a számlaszáma ismert (mármint a vatera által). Ezenkívül az értékelések is mutatják, hogy megbízható-e, hány tranzakciót bonyolított le stb. Nem volt gondom még 50 értékelést kapó felhasználóval sem.

A jófogás az más téma, mert ott az égvilágon semmilyen információ nincs az illetőről és semmilyen hátteret nem lehet ismerni róla. 3-4 hónapja majdnem belefutottam ott egy 6-7e Ft-os tanulópénzbe. Soha többé nem jofogásozok. (Személyes átvétel részemről ki van zárva. Előre pedig nem utalok jófogáson keresztül.)

A vaterán van valami garancia is (már nem tudom, mert egy ideje nem használom), hogyha x érték fölött átvernek, akkor garantálják, hogy visszatérítik. Csakhogy szerintem nem igazán van erre példa pontosan az értékelések és a számlaszám ismerete miatt. 100-200 eladás után miért is verne át valakit egy másik embert? Persze, fel lehet építeni kamu profilt is, de kérdéses, hogy megéri-e...

2023. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok koszonom a valaszokat az ember feladott postan egy uresdobozt….hivtam a postat hogy ne kuldjek el a penzem mert viszem vissza a csomagot hogy adjak vissza a feladonak de rogton azt mondtak hogy ok ezt nem oldhatjak meg menjek a rendorsegre…
2023. szept. 2. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Hellyel kínálnak a renőrségen és esetleg kapsz egy pohár vizet is. Ennyit tudnak segíteni.
2023. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

(Nem ismerem a western union-t.) A kérdésben azt írtad, hogy előre utaltál. Most pedig azt írod, hogy a postán keresztül jut el hozzá a pénz utólag (mármint ez a lényege annak, amit írtál). Akkor most melyik?


Csomagok felbontásáról általában szoktam készíteni videót úgy, hogy Minden oldalról tisztán látható, hogy nem volt felbontva. Ezzel lehet bizonyítani, hogy átvertek. De nyilván szóbeli feljelentést is elfogadnak.


Ha azt mondták, akkor a rendőrségre kell menned. És ne késlekedj!!! Nem tudom, hogy mennyi idő alatt kapja meg a feladó a pénzt - ha utánvétes. Lehet, hogy mivel hétvége van, ezért még időben meg tudják akadályozni, hogy elutalják a pénzt a feladónak. Siess, Siess!!

2023. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, de a pénzedre ne számíts, hogy visszakapod. Viszont ha többen is tesznek hasonló feljelentést, és tegyük fel, hogy nem ismeretlen a delikvens a rendőrségnek, így bizonyíthat az illető a zárkában is.
2023. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7es…elozohet penteken adtam fel neki a penzt western union…o pedig fel tette nekem postan amit o fizetett ki nekem csak at kellett vennem…
2023. szept. 2. 22:15
 10/12 A kérdező kommentje:
A western union lakcim kartyat kell adni meg szemelyit neki amikor ki veszi a penzt…a rendorseg ha onnan ki keri az infokat akkor hamar megvan nem?
2023. szept. 2. 22:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!