Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha többet vontak...

Mit tegyek, ha többet vontak le a kártyás fizetésnél?

Figyelt kérdés

Az az eset, hogy hétfő este egy budapesti kínai boltban vettem egy innivalót, 550 Ft-ért. Sosem mutatják, hogy mennyit ütnek be a terminálba, mindig sms-ből tájékozódom, de eddig sosem volt probléma, blokkot is adtak.

Hétfőn viszont nem, az eladó a fizetesem után valamit pakolászott, se blokk se semmi, és mivel siettem, mentem is.

Most vettem észre, hogy nem 550, hanem 5500 Ft-ot vontak le a kártyámról.

Ilyen esetben vissza lehet/érdemes visszamenni, blokk, minden egyéb hiányában?

Akár kérni őket arra, hogy nézzék vissza a kamerát, hogy félreütés történt, nem átvágni akarom őket.

Minden választ köszönök előre



2023. szept. 13. 00:50
 1/8 Noren1989 ***** válasza:
Szàmla megvan, Bàstya?
2023. szept. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Noren1989 ***** válasza:

No, így végigolvasva még1x.


Semmilyen bizonyító értékű iratod nincsen arról, h nem ennyit fogyasztottàl.


Véleményem szerint simàn àtràztak, ez a békalenyelős sztori lesz.

2023. szept. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Mit nem mutatnak?

Ott a terminál előtted, te érinted oda a kártyádat.

Nem nem mutatják, hanem te nem nézel oda sosem a kijelzőre.

Tanulópénz.

Megtanít arra, hogy használd a szemedet, agyadat néha.

2023. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mindig használom a szememet, agyamat! ;)

De sosem fordítják a terminált felém, hogy lássam mennyit ütöttek be, maguknál tartják, a hátuljan meg nincs kijelző. Igen, lehet tanulópénz, de neked meg jó tanács, ha máskor értelmes választ nem tudsz adni, inkább tartsd magadban a véleményed! ;)

2023. szept. 13. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, ne idegesits már!

Nagyon jól tudod, hogy a te felelősséged, hogy rápillants a kijelzőre. Nem áll semmiből. Ha nem mutatják, pláne gyanúsnak kéne lenni, nem?

Ugye téged sem az eszedért tartanak...?

2023. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vissza is lehet menni, kérni is lehet bármit. Ezt magadtól is tudod. A számodra kedvező eredményt senki sem tudja garantálni.


Egyébként, nem értem. A POS terminál kijelzőjét nem látod, úgy fizetsz a kártyával? Még nem jártam így. A terminálok jó része eleve akkor fogadja el a kártyát, ha a kijelző felőli oldala elé tartom.

2023. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Az összeget valóban nem mindig lehet látni. Van, amikor kézben tartják a terminált - mert úgy esik kézre beütni az összeget és utána is úgy esik kézre, hogy letépjék a blokkot.


Egy ideje azt szoktam mondani, hogy "Szeretném látni." (mármint az összeget). Egyszer azt a megjegyzést kaptam, hogy "Idáig sose vertelek át." Ez igaz volt. Nem is azért kértem, mert gyanakodtam, hogy átver, hanem mindenki hibázhat. Ráadásul egyszer 4-500 Ft-tal kevesebbet ütött be, észre se vette. Szóltam, hogy annyival kevesebbet ütött be.

Ha hibázik, akkor az nagyon nem jó, mert tegyük fel, hogy bankszámlámra pont az a mennyiségű pénz kell. Rögvest utalják? Hmmmm, nem gondolom. És, ha nekem az a pénz még aznap kell?

Másik esetben pedig sóhajtozva mutatta a terminált.

Egy ideje már nem zavartatom magam.

Igen...nem mindig könnyű ezt meglépni, különösen, ha valakihez már régóta jársz és sose volt semmi gond vagy pedig tekintélyes a szemedben...De egy ilyen eset után már lehet mondani, hogy azért kérem, mert így és így jártam. Ebben az esetben a szégyen csökken vagy teljesen eltűnik.


Valószínűleg a pénztárosnak sem lenne jó, ha azt mondaná a főnöke, hogy "Na! Ezt jól elszúrtad! 5.500 - 550 Ft-tal kevesebbet kapsz a hó végén." A pénztáros azért felel, hogy a cégnek (és ezáltal magának - mivelhogy rajra kérik számon) ne okozzon kárt. A vásárló pedig szintén azért felel, hogy saját magának ne okozzon kárt.


Mindenki döntse el - különösen e történet után -, hogy megéri-e neki az az 5-10 mp. Igen, le lehet késni egy járatot, amihez pont az az 5-10 mp szükséges, de szerintem még így is jó órabérben van az ember (5.500 - 550 = 4.950 Ft egy járatért - ez igen jó pénz! - csakhogy sokan nem így gondolkoznak).


A kérdésre válaszolva: Mindenképpen menj vissza.

Van, hogy utólag eszmélnek, hogy elütötték egy nullával.

A kamera lehet, hogy a rendőrségre van bekötve, és lehet, hogy ők nem látják, nem tudom. Lehet, hogy ők is látják, passz. - köszönöm, de csupán ezért nem kérek lepontozást.

A számokra valamennyire lehet emlékezni (de nem mindig)...550 vagy 5.500 egy könnyen megjegyezhető szám. Ha frissiben mész, akkor nagyobb esélyed van arra, hogy AZ A pénztáros emlékezik, aki kiszolgált.

Nem tudom, hogy hogyan adják a blokkokat...ha tételesen van rajta az összeg, és nem árulnak semmit 5.500 Ft-ért, akkor egyértelmű, hogy elütés történt.

2023. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Meséld el a boltosnak a történteket. A bankszámla terhelésed alapján valami tranzakció azonosítónak is lennie kell. Neki elvileg be kellett ütnie a pénztárgépbe is. Azt nem tudom, hogy megcsinálhatja e (nem fizikailag, hanem számviteli oldalról), hogy a pénztárgépbe nem üt semmit, a terminálra meg igen. Ha volt a pénztárgépben is nyom, akkor meg lehet nézni ott az összeget. A másik oldalról le lehet letározni az innivaló mennyiségét. Ha 9-el több van, akkor esetleg hinni fognak neked! Egyébként próbáljál meg a főnökkel beszélni, ne az alkalmazottal!
2023. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!