Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha rendelek dohanytermeket...

ABORG kérdése:

Ha rendelek dohanytermeket kulfoldrol?

Figyelt kérdés

ha rendelek snuss-t kulfoldrol es fizetek utana afa-t akkor az legalis nem?

csak mert lehet kapni snuss-t dohanyboltba is, de pont ezt a fajtat nem.



2023. szept. 19. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Internetről rendelni belföldről és külföldről egyaránt illegális. Ez a tevékenység csak jövedéki engedéllyel végezhető. Ilyen termékeket magánszemély külföldről csak saját magának hozhat be, és ilyenkor is csak a jogszabályban meghatározott, nem kereskedelmi mennyiséget. Rendelni illegális!
2023. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt valaki leszólná az elsőt: Nem bulvárból szedtem, hanem a NAV oldaláról. Íme:

[link]

2023. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
en sajat magamnak akarom rendelni szoval akkor azt irod hogy az legalis
2023. szept. 19. 14:00
 4/10 A kérdező kommentje:

ah latom a cikket, mekkora bullshit a magyar allam

mondjuk leszarom, eddig is kulfoldrol rendeltem magamnak ezentul is onnan fogom csak kivancsi voltam legalis-e ha mar adot fizetek utana

2023. szept. 19. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:
4: Ha a csomag fennakad a VÁM-on (és EU-n belüli mozgásnál is fennakadhat) akkor elkobozzák és ellend meg jövedéki szab.sért eljárást indíthatnak és az egy dolog, hogy bukod az árut de még pár 100 eFt bírságot is fizethetsz. Ha meg ez többször előfordul akkor komolyabban utánad nézhetnek.
2023. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nagyon fontos neked pont ez, akkor turistaforgalomban szerezd be. Annak mennyiségi korlátja van, de legális.
2023. szept. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hat mashogy nem tudom beszerezni, amugy meg igen fontos nekem mivel ezzel sikerult leszoknom a cigirol nem segitett semmi mas.

visszaszokni nem fogok, turistaforgalom meg egy vicc, nem fogok kimenni kulfoldre csak hogy vegyek magamnak egy korlatolt mennyiseget nemtudom mennyi de lemerem fogadni 2-3 havonta jarhatnek erte kulfoldre.

2023. szept. 19. 17:00
 8/10 A kérdező kommentje:
en szivesen kifizetnem erte ezt a jovedeki adot, de ugy tulvan bonyolitva hogy hihetetlen meg szerintem maganszemelykent nem is tudnam, vallalkozast kene alapitanom csak ezert? XD
2023. szept. 19. 17:03
 9/10 anonim ***** válasza:

7. Feltettél egy jogi kérdés. Mi erre megfeleltünk. Nem tudok olyan törvényről, rendeletről, amelyik mérlegelné, miért is akarsz importálni jövedéki terméket. Ez alapján a kérdésedre hiteles forrásból kaptál egyértelmű választ.

A snüssz füstmentes dohánytermék. Arra áttérés semmiképpen nem jelent leszokást. Abban segíthet több eszköz, módszer is.

De azt el nem tudom képzelni, hogy kizárólag egy bizonyos márka lenne a célodnak megfelelő. Elárulod, melyikről van szó?

2023. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

eloszor is koszonom a valaszokat.

es igen valaszt kaptam a kerdesekre, csak a torvenyi aspektusat nem ertem miert igy kell csinalni hogy belekenyszeritik az embert az illegalis dologba.

azt irtam hogy ezzel sikerult leszoknom a cigirol, nem azt hogy a nikotinrol. igen probaltam meg nagyon sok dolgot, ecigit, nikotin tapaszt/ragot persze abbahagyni is probaltam meg 10 eve a cigit jo sokszor de mindig visszaszoktam ra legkesobb 2 honap mulva.

tudom vannak olyanok akiknek siman megy, ugy latszik en gyenge vagyok fejben es nekem nem sikerult sehogy csak a snuss altal, es abbol is csak 1 fajta valt be amit meg ismerosom mutatott meg hogy ezzel lefogok tudni szokni es igy is tortent. a neve: Makla

es igen, snussbol is azota mar kiprobaltam jo sok felet azota, meg a dohanyboltba is lehet nalunk venni de azok olyan erosek hogy megfajdul tolle a fejem meg elkezd folyni a nyal a szambol.

2023. szept. 21. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!