Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MPL (Magyar Posta) futár...

MPL (Magyar Posta) futár ugyanúgy felhív mielőtt megérkezik, mint a többi pl. GLS?

Figyelt kérdés
Telekomtól rendeltem és az MPL expresszt választottam a kiszállítási módnak. Viszont az albérletemnél még nincs kint a nevem a kapucsengőnél. Emiatt érdekel, hogy felhív-e.

2023. szept. 23. 23:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Lutri. Az elmúlt néhàny hónapban 4x hozattam velük cuccot, egy futàruk hívott csak, a másik három a kapu előtt nyomta a dudát
2023. szept. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Nem az MPL-ről írom 😏

Van olyan futárcég, amelyik az összes többinél rosszabb.

Kertes házban lakom. Volt, hogy hallom a fékezést. Kb. 30 mp, mire a kaphuzos értem, már cetli volt csak.

A munkahelyemen a minap olyan csomagot vágott elém az asztalra, ami nem nekünk szólt.

Csengetni, telefonálni, sms-t küldeni? Az minek?

2023. szept. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgy látom vannak itt rossz tapasztalatok. Eddig nekem a GLS-el semmi problémám nem volt, csak ők hoztak csomagot. Hát kíváncsi leszek. Felőlem dudálhat, az 5.-en nem fogom hallani. Ilyenkor a telószámot a Telekomtól megkapják, ha jól sejtem a címmel együtt?
2023. szept. 24. 01:35
 4/17 BlackSword ***** válasza:
64%
Az sms az teljesen automata, amíg a hívás a pda-n keresztül megy, ha a feladó rendesen kitöltötte a címiratot... de mivel a nagy feladók akár százassával adnak fel csomagot, nincs esély se ellenőrízni a telefonszámot még arra sem, hogy megfelelő formátumú, nem arra hogy helyes e... ilyenkor aztán persze mindenki a futárt, futárszolgálatokat szidja, holott sok esetben a feladó hibázott... ráadásul mivel a telefonszám megadása nem kötelező, így a rendszerek nem jelzik a hiányát sem...
2023. szept. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

4#

Érdekes, hogy a GLS mindig telefonál, a posta szinte soha. Rendeltem ugyanarról az oldalról, a gépen mentett, automatikusan kitöltött adatokkal, a gls telefonált, a posta nem...

2023. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 BlackSword ***** válasza:
37%
Nincs ebben semmi érdekes... a GLS egy jóval kisebb, specifikusabb informatikai hálózatot tart fent, amíg a posta egy szerteágazó integrált rendszert... elkerülhetetlen, hogy a postai lassabb... nem mindig van térerő... ráadásul most ami a postánál zajlik, főleg csomagszállítás terén, hát... (nem alkotnék véleményt)... de hát közgaszdászunk már van elég, már csak logisztikus kéne...
2023. szept. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

6#

Nem a rendszerrel meg a logisztikusokkal van a baj, hanem azzal, hogy havi 120-ért csak a legalja megy már postásnak.

2023. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 BlackSword ***** válasza:
39%
De, a rendszerrel és a logisztikával van a baj... meg a mérhetetlen emberhiánnyal... csak Te nem látsz a színfalak mögé... akkor talán nem nyilatkoznál így azokról az emberekről akik gyakran erőn felül teljesítenek, néha a kimerülésig hogy egyben tartsák a rendszert..
2023. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

8#

És miért van a mérhetetlen emberhiány?! Mert 120-ert csak a legalja megy postásnak mostmár. Ismerek postásokat, két fajta van belőlük. Az egyik aki másra nem jó és ezért le is szarja a munkát, a másik meg aki 40 éve a postánál van és a belét is kidolgozza alamizsnáért. Értelem szerűen csak az első kategóriára vonatkozik az írásom.

2023. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 BlackSword ***** válasza:
56%

Nem 120 az a 120... és nem legalja... az Te vagy... de információk hiányában Te sem tudsz megoldani mindent...


Még mielőtt megnyilvánulnál, Te már leírtad magad azzal, hogy másokat megpróbáltál lehúzni a magad szintjére...

2023. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!