Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen hatással volt a kereszt...

Milyen hatással volt a kereszténység a középkorra?

Figyelt kérdés
Egy irodalom házi dolgozatot írok, és kellene ennek a kérdésnek a válasza. Tudna valaki segíteni?

2023. szept. 24. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább a középkor hatása a kereszténységre. A kereszténység a kultúra, de ebben az időben inkább a papok voltak érdekesek, akik nem annyira a kultúrát képviselték, mint a hatalmat. Innentől kezdve hanyatlani kezdett az elmélet.
2023. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az európai középkori civilizáció a kereszténységre alapult. Ugyan nem mindig és mindenütt volt az egyháznak uralkodó szerepe, de nagy volt a hatalma.

Az egyház volt az értelmiség. Papok, szerzetesek mentették meg az ókori iratokat. Ők fejlesztették tovább a tudományt, és technikai fejlesztések is voltak, amiket megtanítottak a népnek is. Közben persze kíméletlenül leszámoltak ellenfeleikkel, bármilyen hasznosat is alkottak.

Művészetek: Az egyház volt a legnagyobb mecénás. Lásd a katedrálisokat, lásd az egyházi alkotásokat. Ekkoriban keletkezett a gregorián zene is.

Törvények, szokások: Az egyháznak is megvoltak a törvényei a világi törvények mellett. Vannak középkori iratok, ahol évekig tartó szigorú böjtöket írtak elő a nagyobb bűnösök számára. Bizonyos korábbi szokásokat betiltottak, másokat engedtek, így megmaradt. A bolond karácsonyt (szaturnália) ezer évbe telt eltörölni. A társadalmat eskük tartották össze, például hűbéri eskü, ezekhez is az egyház közreműködése kellett. És persze szigorúan szabályozta a szexet, még a házasságon belül is.

2023. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül nevezték azt sötét középkornak. Tudtak valamit a rómaiak vagy a görögök? Nem, az ördögtől való! Máglyára vele a tudománnyal foglalkozókkal együtt! Boszorkányság! Nesze, spanyol inkvizíció meg keresztes hadjáratok, majd most megmutatjuk, milyen is a felebaráti szeretet! Na, ez a kereszténység a középkorban. Ahogyan nem véletlenül nevezik az utána következő korszakot sem felvilágosodásnak. Ergo negatív, álszent, és önellentmondó módon élősködtek a papok a népen, és kényszeresen manipulálták őket. Nem tetszik, másképp gondolkodsz? Akkor eretnek vagy, mehetsz a máglyára. Undorító egy dolog, és a mai napig hisznek ebben az emberek. A pedofil és egyéb szexuális devianciákkal rendelkező papokat pedig inkább meg sem említem. Tudom, tudom, ezért biztosan a pokolra jutok, csak amit leírtam az sajos tényeken alapszik, nem pedig a vak hiten.
2023. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!