Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szorgalmi jog egy lakáson mit...

Szorgalmi jog egy lakáson mit takar?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást sajnos pórulj jártam vele úgy vettem hogy nincs bejárat csak szorgalmi jog,saját részre vettem csalási lakásként tudtam ebből nem lessz nagy bejárat de nem vettem drágán a lakást, így úgy voltam vele majd egyeszkedek a szomszéddal.mert hát átjárási szorgalmi jog van a szomszédon. Ez mit takar?

Tuttommal 16 méter az udvara, abból 10 méter a lakás. Ő ebből 1 métert szándékoz ide adni. Ebbe bele kell törődjek, vagy mi a kiút ebből? Én 1,5 métert szeretnék de ő 10 centivel se akar többet 1 méternél. Ennek már több mint 1 éve nem tudok vele dőlőre jutni pedig mondtam ki fizetem amennyit mond rá. Annyi biztos neki is kicsi a telek 450nm2 kb


2023. szept. 25. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szolgalmi jog a neve, mert szolgalom (használati jog más tulajdonán) van rajta. Azaz ő köteles eltűrni, hogy a magántulajdonát használva juss be a saját területedre, mert máshogy nem tudsz.

Ha meg akartok (próbálsz) egyezni, hogy eladjon egy részt a telkéből, és azzal szabadon tudsz az utcára közlekedni, akkor megszüntethető lenne a szolgalmi jog is, mert nincs rá többet szükség. A többi megegyezés kérdése. Ha azon a sávon jársz folyamatosan, úgysem tudja hasznosítani semmire. Lehet az a baja, hogy költséges lenne az új telekhatárra kerítést csinálni.

2023. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Nem az elzárástól fél és a költsegektől.Kicsi az udvar neki ezért tudna 1 métert adni, de nekem az kevés 50cm-el több kellene nekem de abba se megy bele sajnos.Ezt beszéltük hogy le vesszük a szorgalmi jogot csak adjon 1,5 métert mert annyi kell, ö ragaszlodik az 1 méterhez de azon magyarán egy talicskát se tudnék kényelmesen el tolni ha a házat csinálnám
2023. szept. 25. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerűbb, ha megmarad a szolgalmi jog, és akkor tűrje az összes nyűgöt vele. Ha garázst építenél, gondolom ugyanúgy be kellene tudnod állni, és az nem 1 méter széles lesz.
2023. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam.lehet akkor marad a szorgalmi jog.

Mást nem tudok sajnos.

Az a baj 1 méternél nem akar többet adni, de a szorgalmi jogot meg el várja hogy vetessem le 1 méterért

2023. szept. 25. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!