Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most kezdtem el dolgozni...

Most kezdtem el dolgozni vendeglatasba diszpecserkent, de nehez egyelore. Kis tanacs?

Figyelt kérdés

Egy pizzeriaban vagyok telefonos diszpecser, es igen sok sok mindenre kell figyelnem egyszerre. 12orazok, 2nap melo 2nap pihivel.

Voltam 4 napot betanulni, jovohettol mar egyedul leszek. Feladataim az aznapi bevitele, konyhara felvitele. Ebben segiteni osszerakni oket. Telefonos rendelesek felvetele, elviteles/helybeni rendelesek felvetele, nem surubb de helyben etkezes kiszolgalasa. A rendeleseket papirra is felkell irnom, illetve egy programba is. Kaja, osszeg (kp,bank k., futar viszi e vagy bejon erte + futarnal cim penz vagy videkpenz). Kasszat utnom kell stbstb. Konyhara mindig felkell mennem az idot kerdezni, hogy mi mennyi ido kb-re, hogy a vendeg tudja mikor kapja meg amit rendelt. + feher edenyek mosogatasa, huto toltes, takaritas, aru atvetele, jelenleti papirok toltese. Este elszamolas.... eddig ez s legnagyobb mumus, mert menne, de nemtudom meg, hogy mi miutan jon, mi mibol kovetkezik. 2 terminal (futarnal-nalam, kp, stbstb..)

Tudni kell rolam, hogy az ottaniak szerint nagyon ugyes vagyok, de sokszor benazok ami ertheto. Tegyuk fel valamit kartyara utok kp helyett... de az elszamolasnal a leggazabb ha minuszom vagy tobbletem van.

porgosebb idoszakok a delelott es az 5 utan, nem para egyebkent. Nyilvan beleszokok, de sok az inger, nem dolgoztam meg ilyen pozicioba vendeglatasba. Tulajdonkeppen MINDEN rajtam mulik. Kifele is, befele is. Ma is elsirtam magamat, mert nagy volt a nyomas es ujkent a szakacsokat se akarom hatraltatni.. (de megnyugtattak stb termeszetesen.)

Tudom, hogy idovel ez konnyebb lesz, de retteget a jovohettol, hogy legalabb az elszamolas legyen meg jol,(ehhez az egesz napot jol kell vinnem, utnom mindent, borravalot kivenni stbstb). Es tok faszan leirtam mindent most is itt, de gyakorlatban stressz alatt blokkol az agyam.

Lenyeg a lenyeg, hogy ezt a stresszt ezt a panikolast hogyan tudnam kezelni? (pl stressz alatt szamolni se tudok,(((nem kp-t, hanem pl visszaadni. Tudni tudok csak nem fejben)))). )

Illetve az elszamolas meg ami nagy felelmem.. Hogy most akkor mibol mit vonok le, a tudomsien a 2 terminal micsoda, a stb. Kikell logikazni persze, en sem vagyok hulye, csak rettentoen aggodalmas vagyok.

Kimeljetek a banto valaszoktol kerlek, mert igy kivagyok kicsit.

L20



2023. szept. 28. 23:25
 1/2 A kérdező kommentje:
az aznapi menu felvitele. Menuztetunk, pizzak, frissensultek, lepeny hambi sorolhatnam
2023. szept. 28. 23:26
 2/2 A kérdező kommentje:

Zaras az ugy tortenik, hogy

osszeszamolom az aznapi nalam fizetett kartyat, majd a kp-t is, a futarnal is szint ugy, a cimpenzeket(az rendeles/100ft) es a videkpenzekez ((a cimp es a videk mind a futare, ezt nyilvan levonjuk az o nala levo penzbol a napi berevel egyutt))

a kartyas forgalom az gondolom az en es az o terminalja egyutt. A kp-s forgalom pedig az en kp-m es az o kp-ja egyutt.

Cimleteket kell leszamolni, aprot is. Ja es a kp-t is kell szamolni mennyi van a kasszaba nalam de ez evidens.

Nem is tudom... nyilvan ha ugy latom at ezt a reszet, hogy ERTEM is rendesen, akkor menni fog. DE NAGYON NEHEZ, a sajat meglatasom szerint. De mint mondtam, ugyes vagyok szerintuk nagyon, csak hat ha egyedul vagyok az mas lesz..

2023. szept. 28. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!