Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az 1 vasutvonalnak mi a...

Az 1 vasutvonalnak mi a tenyleges műszaki problémája? A sáros részek vagyis a vizelvezetes a probléma vagy mas ?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy palyafentartasi szakaszon konkrétan a problémás szakasz egy részét is ismerem már akkor mikor ott voltam 4 éve akkor is voltak gondok .


Voltak egészen durva 8 10 betonalj méretű sáros részek ahol majdnem tocsogni lehetett a vízben. És ha vonat ment rá fel le mozgott nagyon durván.


Azt csináltuk hogy a sáros követ eltavolitottuk alaverovel alá vertunk utána pár hétig jó volt mire újra nem jött eső.


Vagy teljesen más a probléma?



#MÁV #1 vonal
2023. szept. 30. 08:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A vízzsákok is problémásak természetesen. A vízelvezetést meg kell csinálni rendesen.

De sok más gond is van. Például a tiplik is kirohadtak az aljakból.

2023. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az úgy kb az egész szakaszon sőt szerintem az egész magyar vasúton jellemző igaz csak nálunk volt 160 pálya


Amúgy időnként pótoltuk a laza vagy szetrohadt csavarokat.

Csak mint pft semmi eszközünk nem volt pár száz m tudtunk megcsinalni

Azt is csak ha sincsere volt mivel oda nem kellet az egész csapat a maradék elment csavarokat cserélni már ami rossz volt .



Amúgy valami mérnöki szintű problémáról olvastam hogy a műszaki egyetem is dolgozik rajta az nyilván nem a csavarozassal fog foglalkozni gondolom én.

2023. szept. 30. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!