Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16évesen, Esti tagozatos...

16évesen, Esti tagozatos diákként munka?

Figyelt kérdés

16éves vagyok

Esti tagozatos hallgatói jogviszonnyal rendelkezem, ezért Diák/Iskola-szövetkezetek keresztül nem dolgozhatok,

Tudtok valamilyen munkát?

McDonald's-nál nem tudok, azt mondták hogy náluk így nem tudok,

Somogyban élek.

Válaszokat előre is köszönöm.



2023. okt. 9. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb helyen minimum 18. életév betöltése a minimumi követelmény a munka vállaláshoz. Ha nappali tagozatos lennél akkor 14 éveskortól, diákszövetkezeteken keresztül munkát könnyebb találni. Próbálkozz a munkaügyi hivatalnál. Bár ott lehet hogy elfognak utasítani mivel még nem vagy 18. A másik meg hogy nem biztos hogy kapsz munkát, mert mindenütt dolgozni kell. És munkából sok munka adó nem szívesen enged el. De miért akarsz mindenkép dolgozni?
2023. okt. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most főleg a jogosítványra kell a pénz, de szeretnék felretenni.
2023. okt. 9. 20:28
 3/4 A kérdező kommentje:
*félre tenni
2023. okt. 9. 20:28
 4/4 anonim válasza:

2 éve én is a te helyzetedben voltam. Nem a legjobb. :(



Sajnos diákmunkát nem tudsz vállalni, mivel az csak a nappali tagozatosokra vonatkozik. (Ezt igazán megváltoztathatnák, de mindegy.)



Próbálj olyan munkát keresni, ahol biztos, hogy nincs semmi papírmunka, mert csak egy ártatlan kis valami. Gondolok arra, hogy bébiszitterkedj, írd ki Facebookra valami csoportba. Ha esetleg jól megy pl. az idegen nyelv vagy a matek, korrepetálhatsz általános iskolásokat.



Vagy vállalhatsz részmunkaidős, napi bejelentéses munkát is. Sajnos ilyesmit nehéz találni úgy, hogy fiatal vagy és kevés a munkatapasztalatod, de ha bármilyen egyetem közelében laksz, akkor nagyobb eséllyel indulsz, mert a sok egyetemistának a rendes diákmunka mellett ilyen állásokat ajánlanak. Én most egy rakat egyetemistával dolgozok egy napi bejelentéssel működő helyen. Keress olyan helyeket, ahol látod, hogy mindenki fiatal.



Sok sikert!

febr. 12. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!