Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire használják az emberek a...

Mire használják az emberek a "zsebpszichológia", "zsebpszichológus" kifejezéseket?

Figyelt kérdés
Volna tippem ,de sehol nem találtam egységes definíciót, hátha itt okosabb valaki nálam:)

#kifejezés #definíció #zsebpszichológia #zsebpszichológus
2023. okt. 13. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Csak tippelek, de úgy sejtem arra utal, mikor mondjuk valami elolvasott egy cikket valami jellemzően nem szakmagazinban valamilyen pszichológiai betegségről, rendellenességről, és már minden ismerősét diagnosztizálni akarja az onnan szerzett "tudásból".
2023. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is csak feltételezni tudok. Gondolom egy képzett és tapasztalt pszichológus talán engem is annak nevezne, mivel végzettségem nincs, viszont cikkek helyett a lényegesebb műveket elolvastam, mert érdekelt (nem is gondoltam volna, hogy egy 100 oldalas könyvvel hónapokig is el lehet lenni, mire megérti az ember), viszont én ezt azért tettem/teszem, mert érdekel, és a megszerzett tudást hasznosítani is tudom a magam javára, nem pedig azért, hogy diagnosztizálgassak bárkit, vagy felhozzam a témát.
2023. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pocket = mindig kéznél/elérhetô.


Mint például gyermek-, serdülő- és családpszichológusok számára elérhető legújabb webalapú programok és okostelefonos/tabletes alkalmazások.

nov. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!