Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem találok olyan...

Miért nem találok olyan albérletet ahova lehet vinni csecsemőt?

Figyelt kérdés
Nem kell nekünk 100nm2-es lakás, de azért ne 25 nm2-en legyünk hárman. Egy 40-50nm2 nekünk elég lenne. Vidékiek vagyunk, nem szeretnénk Budapestre költözni, páromnak is itt van egy viszonylag jól fizető állása. A mostani albérletünkben nem megengedett a gyerek, sem a háziállat. Még a megszületése előtt el szeretnénk költözni. De egyszerűen nem szeretnének az emberek kisgyermekeseknek kiadni lakást. Mindent tisztességgel fizetnénk és biztosan nem laknánk le. A csecsemő sírás lehet az amivel nem sokat lehet majd kezdeni, de nem gondolom , hogy 0-24 sírna majd. Én vagyok béna és ezért nem találok, vagy ritka az ilyen hirdetés?

2023. okt. 16. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A helyzet más.

Ha bármilyen oknál fogva a bérbeadó nem kapja meg a bérleti díjat (hiszen lehet ebből is él és szüksége van a pénzre), akkor felmondhat, kitehet a lakásból.

Ha gyerek van, akkor ezt nem teheti meg, mert a törvény a gyerek érdekeit védve, nem engedi meg a kényszer kilakoltatást.

És ekkor a bérbeadó be van kerítve..

2023. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ritka az ilyen hirdetés. Én augusztusban költöztem albérletbe, és kisgyermekesek is ki voltak zárva a jelentkezésből. Állítólag rossz tapasztalat, az állatok miatt meg korábban volt konfliktus a szomszédokkal.
2023. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Vidékiek vagyunk, nem szeretnénk Budapestre költözni"


Pedig itt Budán befogadóak a népek.

2023. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekkel nagyon nehezen tud kitenni a tulaj ha nem fizetsz, ezért a legtöbben nem rizikóznak, nem adják ki az ingatlant gyerekeseknek.
2023. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol hogy rokonainkkal irattathatunk egy befogadói nyilatkozatot. Arra az esetre ha a tulajdonosnak nem fizetnénk és emiatt kitenne. Vagy butaságot olvastam? Még így sem mennének bele?
2023. okt. 20. 09:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor már most is befogadhatna, miért fizetni albérlet?
2023. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mert az a legutolsó ötlet. Anyóshoz nem szeretnénk költözni, mert mindent “ jobban tud” .
2023. okt. 31. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!