Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Muszáj vinni bérleti szerződés...

Muszáj vinni bérleti szerződést az okmányirodába ahhoz hogy átjelentkezzek az albérletembe (tartózkodási lakcímként)?

Figyelt kérdés

2013. máj. 10. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
igen
2013. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de elvileg kötelező bejelentve lenni és nekem nincs állandó lakcímem. a bérleti szerződés viszont nem az én nevemen van hanem a páromén.
2013. máj. 10. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell bevinni a szerződést, én nemrég jelentkeztem be egy bérlakásba. Van egy nyomtatvány, amit ki kell tölteni, oda kell csak egy aláírás a tulajdonostól.
2013. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs állandó lakcímed (senkinek nincs egyébként, lakóhelynek hívják idestova húsz éve), akkor tartózkodási helyet nem fognak önmagában bejegyezni. A tartózkodási hely ugyanis annak a lakásnak a címe, ahol a lakóhelyed végleges elhagyásának szándéka nélkül tartózkodsz. Ebből látható, hogy ha nincs vagy nem tartod fenn a korábbi lakóhelyed, akkor az új címedet nem tudod tartózkodási helyként bejelenteni, de hát miért is tennéd. A megoldás az, hogy a bérelt lakás címét lakóhelyként kell bejelentened, és kész. Évtizedes félreértés, hogy ezt nem lehet, miért ne lehetne. Ha van két tanúval aláíratott, VAGY közjegyzőnél közokiratba foglalt bérleti szerződésed, akkor azt vidd az okmányirodába, és akkor nem kell a tulajdonos aláírása.
2013. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az nem baj, ha nem az én nevem van a szerződés?
2013. máj. 10. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: de, az lehet baj (ha nem vagytok házasok). A törvény szerint a lakás használatára feljogosító okiratra van szükség, márpedig valaki más nevére szóló bérleti szerződés téged nem jogosít fel a lakás használatára. Vagy aláírja a tulajdonos a lakcímbejelentőt, vagy belevesz téged is a bérleti szerződésbe bérlőként, másképp nem fog menni a lakcímbejelentés. Ilyen idióta törvényeink vannak, hogy kötelezik a lakót a lakcímbejelentésre, de egy harmadik személy kénye-kedvétől teszik függővé, hogy eleget tudsz-e tenni a kötelességednek.
2013. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát, akkor én valószínűleg nem fogok tudni eleget tenni a törvényi kötelezettségemnek.(pedig az én érdekem is lenne...)

köszönöm a válaszokat, főleg neked 63%-os!

2013. máj. 10. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!