Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy egy munkaválla...

Van olyan, hogy egy munkavállaló jelentkezését elutasítják egy IT-s munkánál, mikor már a szerződést írnák alá, pusztán azért mert kiderült, hogy a munkavállaló transznemű?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy nőként jelentkezik munkára, de az igazolványában férfi szerepel, vagy fordítva?
2023. okt. 16. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Amilyen rusnyák ezek a szerencsétlenek, nagy szerencse kell ahhoz, hogy ne vegyenek észre egy interjú során (főleg ha többkörös) egy nőnek öltözött manust. Az senkinél nem jó pont, ha hazudozol, ha férfi vagy akkor ne add ki magad nőnek.
2023. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fényképes önéletrajz tudtommal alap dolog, és ha odaírod névnek, hogy Tóth Jóska, a fényképen pedig egy nő szerepel, akkor vagy levágják, hogy mi a helyzet, és ha ez nem zavarja őket, akkor behívnak interjúra, de valószínűbb, hogy a hr-es trollkodásnak nézi az önéletrajzod, és így be sem hívnak interjúra. Azzal kezdeni egy állásinterjút, hogy kapásból hazudsz, az nem túl célravezető dolog. Amúgy meg a nagyobb cégek általában elfogadóak, főképp a multik.
2023. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2


Nem pont ez történt. Kinézetre Juliska vagyok, az önéletrajzomba Juliskát írok, valamint mindenki Juliskaként ismer valójában.

Az interjúk végig is mentek, és már szerződést is kaptam, amikor közöltem, hogy hivatalosan Jancsi vagyok.

Én nem érzem hazudásnak, amit csináltam, mert hogy én a saját személyemet mutattam meg, sőt ahogy írod, akkor viccnek vennék, ha a külsőmet Jancsi névvel tüntetném fel.

2023. okt. 19. 23:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Oké, ez esetben viszont a cég értékremdjétől függ majd a döntés. Jellemzően egy normális cégnél ez nem okozhat akadályt.
2023. okt. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi történt?
dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!