Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem tudom mi a megengedett...

Nem tudom mi a megengedett jogszabálya annak hogy kik és milyen feltételekkel adhatnak fel munkavállalók keresésének hirdetéseit? Jelentkezéskor küldeni kell az önéletrajzot. Ez törvényes? Rengeteg adat van ebbe, amit kérnek nem szabályellenes?

Figyelt kérdés
Ma bárki kereshet a Facebookon munkaerőt, felad egy hirdetést, jelentkezéskor kérik az önéletrajzot, ami tele van személyes adatokkal, amihez rengetegen így hozzá tudnak férni. Szerintem az önéletrajzot csak akkor adja be a jelentkező amikor állásinterjúra behívják, és ha nem lett a kiválasztott akkor azt visszaadja a hirdető munkáltató.
2023. máj. 4. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Sőt járj papírzacskóval a fejeden az utcán mert mindenki meglátja az arcod.
2023. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mégis mi alapján hívnák be, ha nem látnak önéletrajzot?
2023. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ki kell takarni a bizalmas részeket.


20..-tól dolgozom a .... kftnél ..... munkakörben.

Ha szakmai tapasztalatom megfelel kérem hívjanak be interjúra.

A mail címem és a telefonszámom majd az interún adom meg.

2023. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"jelentkezéskor kérik az önéletrajzot, ami tele van személyes adatokkal, amihez rengetegen így hozzá tudnak férni"


Nem az önéletrajz beküldésével van a baj, hanem azzal, hogy ott rengetegen meg tudják nézni! És ez a cég felelőssége!

Én még soha nem láttam egyik később felvett kollégám önéletrajzát sem. Elmondta főnököm róla, ami rám tartozott belőle, hogy hol tanult, hol dolgozott eddig, mennyi idős, férfi vagy nő, mi az ő benyomása róla. Úgyse én döntöttem el, ki lesz a leendő kollégám, és szerintem máshol se a leendő kollégák döntik el, hanem a főnökök. Egyébként meg azért van a próbaidő. Annak a végén már inkább van értelme a kollégákat megkérdezni, milyen vele együtt dolgozni.

2023. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A 3-as választ adónak szerintem a válasza. A többié értékelhetetlen komolytalan. Visszatérve a 3-as választ adóhoz. Én készítettem egy ilyen önéletrajzot, és sajnos nem hívtak be állásinterjúra. Telefonon érdeklődtem egy ilyen munkaadónál, azt mondta az általam készített hiányos nem a szabványoknak megfelelő önéletrajz értékelhetetlen neki minden adatra szüksége van, arra hogy állásinterjúra valakit betudjon hívni.Semmi garancia arra, hogy nem e élnek vissza a munkaadók az önéletrajzokban lévő személyes adatokkal. Minthogy arra sincs garancia, ha egy munkáltatótól elmegy egy dolgozó, hogy nem e adnak e munkaadók esetleg rossz véleményt az elment, vagy leszámolt dolgozójáról.
2023. máj. 4. 12:12
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak. Én nem a munkavállalókra értelmezve kételkedek. Én abban hogy a bekérő munkaadók esetleg a személyes adatokkal vissza tudnak élni!
2023. máj. 4. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor viszont megszegik a jogszabályokat. Ui. az adott adatot csak a cél érdekében használhatják.


Ha ilyen önéletrajzokat írsz, mint amiket 5-ben írtál, soha sehova nem fognak fölvenni.

2023. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam nem is vettek fel! De az önéletrajz elkészítésében új kidolgozás van jelenleg folyamatban, mert az eddigi nem megfelelő. Ezt tudom mert, írásban erről tájékoztatott engem az országgyűlés biztosa.
2023. máj. 4. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!