Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Volt már aki internetes...

Csakegykérdés35 kérdése:

Volt már aki internetes csalás áldozata lett és visszakapta a pénzét feljelentés után? Magánszemély az elkövető

Figyelt kérdés

2023. okt. 17. 11:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
Követem
2023. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 XXX540 válasza:
Él még a kérdés?
2023. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, él
2023. nov. 8. 17:25
 4/12 anonim válasza:
Hónapok óta húzódó ügy, bénázások sora a rendőrség részéről... Legközelebb inkább nem is teszek feljelentést, felesleges, nem képesek megoldani.
2023. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem jópár éve volt egy ügyem. Jófogáson hirdetett valaki használt telefont. Én hülye, előre utaltam az árát, de persze az eladó nem küldött semmit. Volt több telefon/sms váltásunk, kértem, hogy utalja vissza a pénzt, ő másik telefont akart rámsózni drágábban, aztán hitegetett, hogy majd visszautalja, kifogásokat keresett, húzta az időt stb. Aztán a telefonszámon is túladott, így sehogy sem tudtam már elérni. Nem maradt más választásom mint rendőrségen feljelentést tenni. Nagyjából letettem róla, hogy bármit elérjek, mert nem gondoltam, hogy egy 20ezer Ft-os átveréssel nagyon foglalkoznának, de majdnem fél évre rá beidéztek a rendőrségre, közölték megvan a tettes. Pár hétre rá visszakaptam a pénzem.
2023. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

5-ös! És hogy kaptad vissza a pénzedet? Rendőr bácsi a kezedbe adta?


Nem volt bírósági tárgyalás?

2023. nov. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
És mi alapján nyomoztak? Telefonszám, banki utalasi adatok?
2023. nov. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Rendőrségen mit mindtak neked, mikor beidéztek?
2023. nov. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gondolom a telefonszám, bankszámlaszám alapján nyomoztak. Én miután személyesen megtettem a feljelentést e-mailben elküldtem minden bizonyítékot, képernyőkép a hirdetésről, üzenetváltásainkról, bizonylat a banki átutalásról, telefonszám, amin beszéltünk.

Mikor beidéztek, elmondták, hogy beszéltek a bankszámla tulajdonosával, aki állítólag nem ugyanaz volt, mint aki a hirdetést feladta. (Egy férfi volt a hirdető, de a bankszámla tulajdonosa egy nő) A nő nem ismerte el, hogy részt vett volna a csalásban de elismerte, hogy őhozzá került a pénz és hajlandóságot mutatott arra, hogy megtérítse a káromat. Felajánlották a rendőrségen, hogy személyes találkozzak vele egy "békéltető beszélgetés" keretén belül. Én erre nem tartottam igényt. Nem sokra rá a nő visszaküldte nekem a pénzt, úgyhogy nem lett belőle bírósági ügy.

2023. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

És ezt a nőt meggyanusították, a nyomozók?

Mennyi pénz volt?

2023. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!