Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki magánszemélyként...

Kíváncsi ember kérdése:

Ha valaki magánszemélyként segít egy hitel tartozás törlesztésében és azt nem akarja visszafizetni az akinek segítek, akkor a befizetett csekkek alapján átadhatom- e végrehajtónak, vagy tehetek- e feljelentést ellene?

Figyelt kérdés
2018. dec. 30. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem, mert a csekk és a hitel nem a Te nevedre szól.


Fizetési meghagyást indíthatsz ellene, de ellentmondás esetén Neked bizonyítani nehéz lesz a dolgot.

2018. dec. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben a csekkeken fel lett tüntetve, hogy az X hitel törltésztésére fizetted neki, akkor polgári pert indíthatsz az illetö ellen.

HA csak símán elküldtél neki valamennyi pénzt, az nem jelent semmit, te annak és annyit adhatsz, ahogy neked tetszik és ez nem kölcsönadást, hanem ajándékozást jelent, azaz nem visszakövetelhetö.

2018. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem volt megfelelően lepapírozva, akkor semmit nem tehetsz.
2018. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha az én saját bankszámlámrol utaltam át a hiteltartozas bankszámla számára a pénzt, és arrol bizonylatot kapok, vagy bankkártyás utalás esetén nyoma marad a számlatörténetemben, azt lehet- e ilyenkor használni?
2018. dec. 30. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy közjegyzőnél fizetési meghagyásos eljárást indítanék hátha hanyagsánhból vagy nem törődömségből átcsúszik, azaz nem mond ellent és jogerőssé válik. Ha ez bejön, akkor nyert ügyed van. Az persze más kérdés, hogy a végrehajtás eredményes lesz-e.
2018. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!