Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire hiteles a Bank Pekao?

Mennyire hiteles a Bank Pekao?

Figyelt kérdés
A laptopomat árulom, egy lengyel nő írt emailt, hogy elutalja a pénzt csak küldjem el postán. Miután eljutottunk a fizetésig a bankja (Bank pekao) küldött egy emailt, arról, hogy a tranzakció sikeres volt, viszont ahhoz, hogy jóváhagyják az utalást el kell küldenem a csomagszám adatait. A nőtől elkértem az igazolványát biztosítéknak, elküldte, de bizonytalan vagyok. 270 ezer ft ről van szó. Revolut számlám küldtem el arra mennyi idő mire megkapnám a pénzt! Illetve ha nem kapom meg a pénzt a postának lehet útközben jelezni, hogy átverés és ne szállítsák ki? Magyar postán adnám fel a csomagot!

2023. okt. 19. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
A Bank Pekao egy hivatalos és működő lengyel bank. A csomagszám elküldése nem jár költséggel. Mivel nemzetközi átutalás, így az pár napba telhet, de addig ne postázd a csomagot, amíg meg nem érkezett a pénz.
2023. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A csalás az szokott lenni, hogy hamis igazolást küldenek valami teljesítéséről ami nem történt meg. Annak tényleg nincs értelme, hogy egy állítólagos utalásra már küldöd is a terméket, mert azzal lehúzhatnak. Amíg nincs meg a jóváírás, nehogy postázd.

A bankot nem érdekli hogy milyen célból és közleménnyel történik az utalás, úgyhogy az a része téged szorít sarokba (sőt inkább kamu, és emiatt lehet még csalás), hogy addig nincs jóváírás amíg nem postáztad a terméket. De ha már egyszer feladtad a csomagot, azt többet nem látod. Az is mindig gyanús, hogy bármilyen oldalon adsz fel hirdetést, egyből jön az érdeklődő aki kérdés nélkül fizet, csak még csinálj meg neki 1-2 dolgot. Bármi, ahol te vagy az eladó és tőled kérnek bármilyen igazolást, kezelési költséget, már gyanús.

2023. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!