Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Veszélyben voltam ezek alapján?

Veszélyben voltam ezek alapján?

Figyelt kérdés

Tegnap vihar volt, sokat villámlott.


Egy pillanatra elment az áram, annyira csak éppen, hogy a digitális órát sem kellett visszaállítani.


Pont zuhanyozni akartam menni, de volt egy, rossz érzésem, hogy várok a vihar után.


Erre, ahogy nyitom, nincs melegvíz.

Így vizet melegítettem és úgy fürödtem.


Ma kihívtam a szerelőt, a villám belecsapott a gázkazánba, ez lehetett az az 1 másodperc, amit én áramkimaradásnak gondoltam.


Ha éppen akkor zuhanyoztam volna, megrázott volna az áram?


máj. 21. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha lavórban mosakodtál, akkor nem, de kádban állva, már akkor is, ha áramtalanítva van a hát (vagy nincs áram). De mosogatni sem tanácsos. Egyáltalán érintkezni bármi módon a víz- vagy gázvezetékekkel, elektromos eszközökkel.
máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szikszai.B ***** válasza:
67%

Hol van nektek a kazánotok, hogy csak úgy belecsap a villám, kinn az udvar közepén?

Szerintem a szerelő átvert, nem csapott bele abba semmi sem, csak a feszültségingadozás hatására kikapcsolt.

máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem televízióm, számítógépem, nyomtatóm ment tönkre egyszerre túláram miatt úgy, hogy le volt csapva két kör biztosíték, de a konnektorból nem volt kihúzni. Nem a tetőn vagy az udvaron voltak ezek.

a kazán fémes kapcsolatban van a vezetékekkel és csövekkel. Mindegy, hol van az épületen belül.

máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Scream85 ***** válasza:
100%

Amikor ilyen nagyobb vihar van amúgy is kerülni kell a zuhanyzást...

De mivel most kicselezted a halált, így most bármilyen hétköznapi helyzetben aggódnék hogy mikor következek én :D

(Nyugi, csak a film jutott eszembe :D )

máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4


Én sem szoktam, mert direkt félek, alapból paranoiás vagyok, de egész délutántól villámlott.

Éjfél körül elcsendesült.

Mivel edzettem, leizzadtam mindenképpen zuhanyozni akartam.

És még pakolásztam a zuhanyzáshoz, akkor ment el 1 másodpercre az áram.


Utána nem jött melegvíz, így vizet melegítettem és a kádban fürődtem.


Na, a végső állomás.

Köszi, eddig is paranoiás voltam:)

máj. 21. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Innen kezdve bármelyik másodpercben jöhet :-)

Írd majd meg, ha meghaltál.

máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!