Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek mentős ? Mit...

Hogyan lehetek mentős ? Mit kell ahhoz végezni? Ha van itt mentős akkor kérem segítsen vagy egy tapasztalt ember. Engem érdekel ez a munka.

Figyelt kérdés

#mentős #Mentő munka
2023. okt. 21. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Például mentőápolónak ilyesmi:


[link]


De ha sofőr szeretnél lenni, arra más dolgok vonatkoznak.

2023. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Igaz én nem vagyok mentős, de engem is nagyon érdekel a hivatás, úgyhogy már utánajártam a dolognak.


4-féle mentős létezik: a mentőorvos, a mentőtiszt, a mentőápoló és a sofőr.


Ha mentőorvos szeretnél lenni, nos abban az esetben el kell végezned az 6 év orvosi egyetemet és utána, miután azt elvégezted, szakosodhatsz mentőorvosnak. Az azt hiszem 5 éves képzés a mentős szakosodás. Tehát így összesen 11 év, ha mentőorvos szeretnél lenni. Nem tudom, melyik szeretnél lenni, de mindenképpen tanuld a biológiát, kémiát.


Ha a mentőtiszti érdekel, akkor van egy olyan külön szak pl a Semmelweis egyetemen, hogy egészségügyi kar, és ott, hogy ápolás (mentőtiszt). Ez egy 4 éves képzés. Bármilyen tantárgyból lehet kb ehhez felvételizni: informatika, kémia, fizika, nyelvek+ még egészségügyis tárgyak.


Ha mentőápoló szeretnél lenni, ahhoz 2 lehetőséged van:

Vagy jársz/jártál egészségügyi szakközépiskolába, és ott van ilyen képesítés. Vagy ahogy az első is írta, vannak ilyen képzések, ahol el lehet végezni. Ez azt hiszem 2 éves képzés.


Ha sofőr szeretnél lenni, ahhoz mindenképpen érettségi kell ugye; B kategóriás jogosítvány minimum, de jobb hozzá a C. Illetve vmilyen egészségügyi képesítés, leginkább mentőápolói.


Természetesen, fizetésbeli különbségek vannak köztük. Az orvos milliós nagyságrendben keres, a tiszt olyan 500-600 ezret, a sofőr és az ápoló olya 350 ezret. Értelemszerűen orvosnak lenni a legjobb, nem cipel, ő végzi a viszonylagos “tiszta munkát”, az ő utasításait követik. A mentőtiszt általában ő végzi a komolyabb műveleteket vagy az orvos. De a “rosszabb” munkákat a sofőr és az ápoló végzik pl cipelés, tűszúrás stb.

Örülök ha segíthettem :)

2023. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!