Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen passzív szókincses...

Milyen passzív szókincses szavakat ismertek?

Figyelt kérdés
Házihoz kéne :S
2010. okt. 19. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más... látszik, hogy fogalmad sincs, hogy miről van szó.


Egyébként pedig ha már valaki leírja, akkor már nem a passzív szókincséhez tartozik, tehát megoldhatatlan a feladat.

2010. okt. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel nem mindenben értek egyet.

Számomra a passzív szókincs azt jelenti,hogy ismerem azt a szót,de nem használom sem írásban,sem beszédben.

Pl. Az én fiatalkoromban művelt ember nem azt mondta,hogy egy nő terhes,hanem azt,hogy áldott állapotban van. Ma már ez a kifejezés nem használatos.

Vagy pl. az 50-60-as években a különc módon,nyugatot majmolóan viselkedő és öltözködő fiatalt jampecnek neveztük. Ezt a szót sem használja már senki,de az öregek passzív szókincsében létezik.

A mai fiatalok "járnak" egymással.Az én időmben ez a kifejezés ismeretlen volt. A fiú udvarolt a lánynak, a lány udvaroltatott magának.

Vagy pl. ma a hazasság nélkül élő párok élettársak, az én időmben ezt vadházasságnak hívták.

Sőt a házasságon kívül született gyerek zabigyerek volt,vagy még régebben törvénytelen. Ma ezek a szavak sem használatosak. De az én szókincsemben léteznek.

Egy fiatal szókincsében passzív szó kevés van. De ha pl. sok régi könyvet,vagy pl. Arany verseket olvas,abból sok ma már nem használtos szavakat megismerhet.

2010. okt. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
pl. persze,ja igazábol sztem az amit csak úgy sokszor ismételsz mindenre azt válaszolod h igen igen igen igen...
2010. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy én vagyok a hülye XD F/11
2010. okt. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
te éjfélkor írsz házit???
2010. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az első embernek üzenem : Nem kell abból megítélni az embert h. milyen kérdést ír ...

A második válaszolónak : köszönöm szépen és én tényleg arra gondoltam h. olyan szavakat amelyeket ismerek csak nem használok

a harmadik válaszolónak : köszönöm

a negyediknek : igen mert másnap csak a 4. órára kellett bemennem és így este ráértem :)

2010. okt. 20. 18:19
 7/7 A kérdező kommentje:
amit a negyedik embernek akartam írni azt az ötödikhez szántam.. bocsi
2010. okt. 20. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!