Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Spirállal vagy tüskével...

Turos__testa2. 0 kérdése:

Spirállal vagy tüskével kezdjem el tágítani a fülem?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a jobb pl alvás szempontjából


Nyíregyházán hol tudnám megcsináltatni?



2023. okt. 22. 20:24
 1/1 anonim válasza:

Szia, 20 milis fülem van, szóval van tapasztalatom a témában, hátha tudok segíteni, pár éve tágítom a fülemet. Nekem ez a 20 mili a vége. :)


A legfontosabb amit kiemelnék, hogy bár itthon Magyarországon sokan még nagyon ódivatú módon csinálják, sokat fejlődött a fültágítás menete, több a lehetőség -én elsősorban külföldi fórumokról informálódtam, mert kis hazánkban sok helyen a piercerek sem elég naprakészek (tisztelet a kivételnek).


Ami fontos: A fültágítás nem fáj.


Ha már van fülbevalód sok ideje, 1 éve legalább, akkor sanszos, hogy picit már tágult a lyuk, így simán belerakhatnál 1.6mm-es vagy 2mm-es ékszert (attól függ, amit hordasz, hány mm-es).


Az általános javaslat, hogy 3 havonta 1 milivel feljebb léphetsz (így nem lesz seggluk füled, nem lesz "blowout"-od, nem fog kifordulni, stb.)


Egyszerre 1mm-nél ne lépj többet, ha nagyon érzékeny a füled, akkor javaslom, hogy 0.5mm-t haladj ( pl itt tudsz venni, én ezekkel kezdtem, ajánlani tudom csak: [link] )



Enyhe érzékenyés

elsősorban a legjobb az lenne, ha "dead stretching"-elnéd, de bevallom, a kisebb méreteknél én csigát használtam.


A tüskét nem ajánlom, mert nagyon durva, elszakíthatja a füled és ha sokáig bent hagyod, elvékonyodhat a cimpa, mert nem egyenlő a súlya a tüskének a két végén - ezért sokaknak egy ponton elvékonyodik, ami szakadáshoz vezethet.


Csigát én olyan 14mm-ig használtam, de igazából ha nehezebb súlyú ékszert hordasz, pl. tömör fém, ásvány, akkor magától is tágulni fog.


Az elején talán 1 hónapban 1 milit haladtam. Megvettem először a 2milis csigát és alagutat, áttoltam a csigát (ha fáj, abbahagyod, megpróbálod máskor), majd az alagutat ami ugye megegyező méretű.


Majd 1 hónap múlva a 3 milis csigát és utána az alagutat (rockpincében vettem meg budapesten ,de aliexpressen tudsz rendelni, én onnan rendelek újabban, ha írsz küldök linkeket, semmi bajom velük nem volt még. :) ) és így tovább, havonta - de később, azt hiszem 6 militől már csak 2mm-enként mennek a méretek, ezért én azt csináltam, hogy 3 havonta tágítottam, úgy, hogy ha pl. 6 milinél voltam, akkor mire az laza lett, nyerges ásvány tágítót raktam bele, annak a súlya segített később, hogy belemenjen a 8.


Csináltatni nem érdemes, lehúzás sok helyen, és sok szalonban 2mm-t tágítanak neked rajta, ami egészségtelen, és elavult módszer.

dec. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!