Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol vállalnák ennek a kanapéna...

Hol vállalnák ennek a kanapénak a szállítását?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, hogy Székesfehérvárról foldszintrol, Kecskemétre az ajtoig, ki tudna elszállítani egy kb.80 kg -s új kanapet? 100x160 cm osszecsukva.


Több futárcéget is kérdeztem, tudjuk hogy nem olcsó, de azért a kanapé árának majdnem a duplájáért, pofátlanul soknak tartom.


Valójában olyan volna jó, akinek van autója, és nem ezzel foglalkozik, de szívesen megtenné, egy elfogadható összegért.


Nagyon várom válaszaitokat!



2023. okt. 25. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom hol fogsz ilyet találni, de ha te hasonló feltételekkel vállalsz munkát, akkor szívesen látlak az üzemben mint munkavállaló - éhbérért.

Mivel íni-olvasni tudsz, feltételezem, nem vagy teljesen szellemi fogyatékos.

Ki tudod például számolni, hogy a 150 kilométeres távolság - amit visszafelé is meg kell tenni - mennyi üzemanyagköltséget jelent. Talán hallottál már amortizációról is: egy járműbe nem csak üzemanyag kell, vannak egyéb költségek is, úgyhogy szorozd meg kettővel az üzemanyagárat.

Aztán kell egy sofőr is, akinek legalább hat órája elmegy erre a kis manőverre. Kötve hiszem, hogy ingyen dolgozna, az órabérét is ki kell fizetni. Hol tudsz ezekből a költségekből lefaragni? Illetve milyen javaslatod lenne a felmerülő költségek kompenzálására?

2023. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Még valami: a szállítmányozónak teljesen mindegy, mennyi az értéke az árunak. Lehet az egy 100x160-as, 80 kilós faláda ami nem ér többet hatszáz forintnál, vagy egy ugyanekkora műszer ami hatmilliót ér. A költségek ettől függetlenek, legfeljebb a biztosítás lesz magasabb.
2023. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Valami telekocsi oldalon próbálnék érdeklődni a helyedben, talán találsz olyat, aki arra megy úgyis. Ha jól értem, normál tetőcsomagtartón elszállítható bútorról beszélünk.
2023. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első második válaszolónak.

Sosem állnék bele olyanba, akit alapban nem ismerek, főleg nem ebben a hangnemben, ahogy ezt te tetted 2x is.

Nem ide tartozik, és nem is írnék róla, de mivel te, bele álltál a témába, nem tudom szó nelkul hagyni.

Én, egy vak ember vagyok, és ráadásul süket néma is, állandó segítségre, felügyelete szorulok.


Örülök, hogy munkát ajánlottál, mert meg voltál róla győződve, hogy nem vagyok fogyatékos. Magamrol, sosem mondok ilyet.

Én nem éhbérért "dolgozom", csak egy éhbérért dolgozó embernek akartam ajándékozni, ezt a nem éppen olcsó ágyat, pusztán azért mert megsajnáltam, hogy nincs min aludjon.

Magyar emberek között, az a legnagyobb hiba, hogy eleve selejtesen jönnek a világra. Egy világ tudja rólunk, hogy képesek lennénk ölni 5 Ft-ért, de azt a szót hogy segíteni önzetlenül, olyan embereken, akik még "nyomorultabban"élnek, "éhbér" nélkül, azt, ugye egy magyar ember, egy magyar embernek a lelkébe tiporásával teszi még kellemesebbé.

Nem szeretném, ha ezt a kommentrmet leragálnád, mert olyat úgysem tudsz rá írni, ami a helyzeten bármit is változtatna. Azért neked legyen egy szép napod, és egész éved legyen bőven, éhber fölött megfizetve.

2023. okt. 25. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Begépeltem egy háromszor akkora novellát mint a kommented, de inkább kitörlöm.

Nem érdemled meg.

Nem érdemled meg, mert borzalmasan visszatetszőnek tartom azt, ahogy a legkisebb ellenállás esetén előrántod a szánalmas-vagyok-kártyát.

Legyen így.

Adios.

2023. okt. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elsö-második NEM belédállt, hanem tökéletesen korrekt választ adott.

Egy kisteherautó átlag fogyasztása 10 liter/100 km, amit te akarsz, az 300 km- es táv, azaz 30 liter, a dízel átlagára 650 Ft/liter, ami közel 20 ezer Ft és még egyszer ennyi az autó amortizációja.

Egy teherautósöför átlagos órabére kb 20 ezer Ft, ez oda-vissza kb 5-6 óra, azaz 100-120 ezer Ft.


Magyarul 140-160 ezer Ft a legalacsonyabb ár, amivel számolhatsz, ha emellett a soförnek kell le- meg felpakolni a kanapét, még 20 ezer Ftot simán rászámolhatsz.


A korábbi válaszod alapján igencsak primitív, veszekedni akaró, itélkezö ember vagy, aki nem képes utánanézni dolgoknak, akik megteszik helyette, azokba beleköt és emellett semmiféle realitásérzéke sincs.

2023. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2023. okt. 25. 17:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!