Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha én mondtam fel a munkahelye...

Ha én mondtam fel a munkahelyem, akkor be kell regisztrálnom a munkanélkülinek a hivatalba? (egyébként pár nap múlva lesz új munkahelyem)

Figyelt kérdés
2023. okt. 27. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen mindegy felmondtál, vagy kirúgtak. Pár napért nem érdemes regisztrálnod.
2023. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%
Ha pár nap múlva lesz másik, akkor minek regisztrálnád magad? Az arra a pár napra járó álláskeresési járadékodból max vacsorázhatsz egy jót, felesleges aláznod magad. Tehát nem, nem kötelező.
2023. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Szerintem kérdezz utána.

Van olyan, hogy fel lehet venni szerintem a teljes összeget ebben az esetben is, viszont, ha jól tudom, ha ismét munkanélküli lennél rövid időn belül, akkor már nem kapnál semmit, mert felvetted a fennmaradó összeget.

De ha hosszú távra tervezel a munkahelyen, érdemes megkérdezni a munkaügyi hivatalt.


Illetve a jogviszonyod így nem lesz folyamatos (pl. nyugdíjnál majd kiesik pár nap így), ha nem rögtön kezdesz.

2023. okt. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!