Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szeretném fizetni a TB...

Ha szeretném fizetni a TB járulékot, mivel jelenleg nincs munkahelyem, és nem vagyok regisztrált munkanélküli sem, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom havi 8400Ft. A 1819 telefonszámon lehet csekket igényelni, azt megtudtam, de ezen kívül még mire van szükség? Vagy felhívom ezt a számot, küldik a csekket és ennyi? Még nem kell valami nyomtatvány?

2022. jún. 30. 01:47
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

"Ha szeretném fizetni a TB járulékot, mivel jelenleg nincs munkahelyem, és nem vagyok regisztrált munkanélküli sem, mi a teendő?"


Semmi, minden automatikusan megy. A NAV-tól fogsz kapni idővel egy értesítést, hogy X. Y. naptól kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot és mennyit, mikorra, hova kell megfizetned.

Ha van ügyfélkapud, akkor ott fogja kihelyezni a tárhelyedre az értesítést.

2022. jún. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Cáfolnám az egyes válaszolót, rohadtul nem automatikus a dolog. Nekem pl. 5 hónappal a jogosultságom megszűnése után (előtte tanuló voltam) az orvosi rendelőben derült ki, hogy nincs rendezve a tb-m. Nem voltam képben, fogalmam sem volt, hogy önállóan nekem kellett volna bejelentkezni a NAV-hoz és fizetni. Semmilyen értesítést nem kaptam.


Írásban (’T1011U jelű nyomtatványon) kell bejelentkezni az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetés hatálya alá. A nyomtatványt kérheted személyesen a NAV ügyfélszolgálaton (ha csak mondod, hogy egészségügyi járulékhoz szeretnél nyomtatványt, egyből a kezedbe nyomják, nem kell tudonod a számát) vagy Ügyfélkapun keresztül is beadhatod az ÁNYK program segítségével. Ha nem vagy tapasztalt, akkor a személyes ügyintézést javaslom, mert ott minden kérdésedre válaszolnak, és ha nem átutalással akarsz fizetni, akkor szerintem ott azt is tudod igényelni, hogy csekkeket küldjenek.

2022. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%

2020. július 01-jétől már nem kell a járulék fizetése alá bejelentkezni.


Előtte még úgy volt, hogy be kellett jelentkezni a T1011 számú nyomtatványon a járulék fizetése alá, de pontosan azért változtattak rajta, mert sokan nem tudták ezt/nem tették meg, és az egészségügyi rendszerben több potyautas volt, mint járulékot fizető.


A nyomtatvány utáni U-betű jelzi azt, hogy "új" felállás van 2020. július 01-jétől. Mivel innentől kezdve a NEAK írja elő a járulékokat, nem pedig a NAV. A NAV csak nyilvántartja azokat, de az összegek ráhatásában szerepe nincs.


A nyomtatvány azért van még mindig, mert a régi rendszerben sokáig kell majd még "rendet" tenni, sokan vannak ugyanis, akik külföldön dolgoznak évek óta, és azt sem tudják, hogy közben előíródott nekik a szóban forgó járulék. Tehát ők idővel fognak nyomtatványokat kitöltögetni, hogy visszamenőleg töröljék a járulékokat.


Tehát még mindig azt állítom, hogy 2020. július 01-jétől nem kell már a járulék fizetése alá bejelentkezni, mert ennek automatikusan kell működnie. NEAK előírja, NAV-nak átadja az adatot, aki értesíti az ügyfelet arról, hogy mikortól és mennyi járulékot kell fizetnie.


Persze, ha a kérdezőnek már évek óta kellett volna fizetnie a járulékot, és csak most akar lépni, kicsit más a felállás. A vízválasztó dátum a 2020. július 01.

2022. júl. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20%

... egyébként a NAV honlapján ez áll:


"A kötelezettséget a NAV a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (a továbbiakban: NEAK) adatszolgáltatása alapján automatikusan előírja az adószámlán és erről tájékoztatást küld a járulékfizetésre kötelezettnek. Ez azt jelenti, hogy a magánszemélynek – a korábbi gyakorlattól eltérően – a fizetési kötelezettségét főszabály szerint nem kell bejelentenie a NAV-hoz, arra a továbbiakban csak kivételes esetekben van lehetőség."

2022. júl. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!