Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szoktatok adni a kéregetőnek?

Szoktatok adni a kéregetőnek?

Figyelt kérdés

Most, hogy Kelenföldig megy a pótlóbusz, illetve onnan indul, oda özönlöttek a kéregetők. Előtte is voltak de most nagyon megszaporodtak.

Megmodnom őszintén egynek szoktam adni cigarettát, vagy aprot, talán a másodiknak is. De azonnal odarajzanak, kell cigi, kell pénz, a hazaútra nincs pénze, a telefonját akarja tölteni mert nem tud haza telefonálni…. Etc etc. Nagyon idegsítő, nagy szemtelenek, be is szólnak ha nem adok. Teszem hozzá, a nagy részükön márkás cipő, kabát, okosteló, szóval nem néznek ki rászorulónak.

És akkor az alapítványosokról ne is beszéljünk, szerintem az mind full kamu…

Kíváncsi vagyok, ki hogyan áll a dologhoz.



2023. okt. 29. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Reggel zsebre raktam egy fél csomag ukrán cigit, mert elfogyott a multi filterem. Kelenföldön sikerült vennem multit. Rá is gyújtottam végre az általam kedvelt cigire. Ezt látva, három lejmos azonnal odapenderedett, "Bátya kérhetünk egy szál cigit" Ok, előveszem azt az ukrán szörnyűséget, Tessék vegyetek. Erre a reakciójuk. "Abból kérnénk, amit maga szív. Na tűnjetek a *csába. Azóta sem pénzt, sem cigit nem adok egynek sem.
2023. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten járok egyetemre. Nem adok senkinek, mert naponta látok 100-at. Ha mindenkinek egy 200-ast adnék (amire már amúgy beszólnak, a krvaéletbemár), akkor napi 20000 ft-om menne el. Biztos, hogy nem. Nem érdekel. Volt olyan, hogy valaki konkrétan a kezembe nyomta az újságot, akkor már muszáj vmit adnom, de nem volt nálam, csak 2 db 2000-es. Az egyiket odaadtam, mert mittudomén, a másikat visszaraktam a zsebembe. Amikor látta, hogy másoknál nem ér célba, visszajött hozzám, mert ugye látta a másik 2000-et is. Hála a jó égnek addigra jött a villamos (mert hamarabb nem tudott jönni... még hogy gyakran jár a 4-6, a fenét jár gyakran...), így nem zaklatott tovább, de mondtam neki, hogy egy heti kajapénzemet adtam neki így is. Nem tudott mit mondani. Azóta biztos vagyok benne, hogy többé nem fogok ilyeneknek adni. Nem érdekel, hogy szar ember vagyok emiatt, de akkor már szívesebben adok olyanoknak, akik tényleg rászorulnak, nem csak annyi a probléma, hogy szarik dolgozni menni. Ráadásul nekünk is félre kéne tennünk, hogy ne jussunk ugyanarra a sorsra, de ha napi 20k-t eladományozok, akkor aztán garantált az, hogy megyek a híd alá (tanáris vagyok, soha nem lesz olyan jó a fizum, hogy napi 20k ne vágjon a földhöz).
2023. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Na ez az hogy háromnegyed részén látszik hogy lejmos. A beszédjükből, a reakciójukból, a ruházatukból.

Pl az Akácfa utcában találkoztam egy láb nélküli toló székessel, az oké. Vagy a multkor nagyon kulturáltan megkért valaki , hogy nem pénz, nem cigi kell neki csak nagyon éhes. Vettem neki a pékségben, nagyon szépen meg is köszönte, az is oké.

Na de ezek?????

2023. okt. 29. 19:24
 4/16 anonim ***** válasza:
Én nem látok olyan sokat. Ha van apróm, adok, de általában kártyával/telóval fizetek és nincs nálam készpénz.
2023. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha van, akkor adok, ha nincs, akkor nem tudok adni. Mindkettőre volt mar példa. Egyszer cigit kértek, adtam, múltkor meg reggelire adtam egy kis pénzt. Olyan is volt, hogy kávéra kért tőlem egy nő egy 200-ast, adtam volna, de éppen nem volt nálam pénz. De ha tudok, akkor adok.
2023. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Én általában nem adok. Nem az én feladatom a nyomor kezelése.

De karácsony előtt felváltok egy ötezrest, és beteszem a kocsiba: az első 5 kéregetőnek azonnal adok egy-egy ezrest.

Alapítványoknak soha nem adok.

De a Légimentőknek és a Hortobágyi Madárkórháznak rendszeresen utalok. Az ő működésüket nyomon is követem.

Illetve nyáron az iszonyú kánikulában megtalált egy egész normális alak, mondta hogy hazudhatna bármit, de a valóság az, hogy majd' meghal egy jó hideg korsó sörért. No, vele kivételt tettem, talán az őszintesége meg a kultúráltsága miatt.

2023. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tesco parkolóban odajött egy fehér atlétás c.gyerek. Adtam volna neki 500at erre ő: "Mire megy azzal?" Bementem a pizzériába vettem neki 1600ér 2 pizza szeletet és kivittem neki. Mondtam elég lesz? Bevágta 1 perc alatt és csak ennyi? Mondom na kotrodj innen!
2023. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
BAH csomóponton szoktam néha adni egy, a lámpánál kolduló bácsinak. Nem tolakodó, nem kötekedő, csak kedvesen köszön minden alkalommal. Ha nem tudok adni, akkor is ugyanez a forgatókönyv, és ez így rendben is van. Ellenben a minap az Árkádnál egy ötvenes cigányasszonynak nem adtam. Úgy nézett rám mint a véres rongyra, csodálom, hogy nem köpött le.
2023. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én a héten adtam aprót egy idős bácsinak, a metrón pedig vettem jegyet egy anyának és lányának.
2023. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Help24 válasza:

Azt nem értem, hogy minek adtok nekik, ha most itt a panaszkodás megy. Én már nagyon rég nem adok, mert sok úgy sem becsüli meg a pénzt és még azt sem aki adta.


Érdemes vigyázni is, mert sokakat lehúzza a koldus maffia avagy banda kinek hogy tetszik. Tőlem nem nagyon kéregetnek, mert olyan a fellépésem is ami sokat számít szerintem.


Ha látják, hogy valaki nem határozott, hanem csak ilyen kis nyif-nyaf érzelmes, sértődékeny ember, akkor próbálkoznak és a lányoknál csak hogy másik példa is legyen leginkább a mosolygósokra mennek.


Most nevetve elgondolkodtam azon, hogy lehet ezeknek a kéregetőknek köszönhető, hogy nem lehet ismerkedni, udvarolni, társalogni a lányokkal sehol mert ezek a f.sz kéregetők elb.sszák. 😂


Na mindegy, csak úgy szösszenetként jött, mert elvileg a gyakorlatban arra vannak jobb helyen nem pedig az utca. 😉

2023. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!