Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szóegyenlet. Mi lehet a megoldás?

Csabi39 kérdése:

Szóegyenlet. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem jövünk rá a megoldásra.

vélemény + nyílvánítás=

hajtű + kanyar=

Jókai + regény=

darált hús + gombóc=

irodalom + tankönyv=

darázs + derekú=

makk + kupak=

beszéd + gyakorlat=

déligyümölcs + behozatal=



2023. nov. 4. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

déligyümölcs + behozatal= banánimport

makk + kupak= fityma

darázs + derekú= karcsú

darált hús + gombóc= tőtött káposzta

2023. nov. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%
Nyilván itt a két szóból álló összetett szó helyesírása a kérdés, hogy a véleménynyilvánítás szót azt most egybe kell írni, külön, esetleg kötőjellel. (A makk+kupak esetén az is kérdés, hogy mi a helyzet a három egymást követő k betűvel.) Nyilván elő kell venni a nyelvtankönyvet, vagy a helyesírási szabályokat, és megnézni az ide vonatkozó szabályokat.
2023. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Írd le helyese az összetett szavakat! Ez az eredeti nyelvtan mf.-ben leírt feladat.
2023. nov. 4. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:

véleménynyilvánítás

hajtűkanyar

Jókai-regény

darálthús-gombóc

irodalom tankönyv

darázsderekú

makk-kupak

beszédgyakorlat

déligyümölcs-behozatal

Megindokolni nem tudom,hogy miért, de én így írnám le ezeket a szavakat. Remélem, tudtam segíteni.

2023. nov. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!