Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy fantasy témájú regényben...

Mencis97 kérdése:

Egy fantasy témájú regényben milyen helyszíneket érdemes megírni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már, hogy nem érdemes olyan valós helyszínt írni amit nem ismerünk, nem ott élünk, mert ez rosszul is elsülhet illetve, nem lesz hiteles.


Olyan regényt tervezek éppen, aminek a témája fantasy. A helyszínekkel viszont nagy bajban vagyok. Mindig is vonzott Anglia és annak környező országai. Arra gondoltam, hogy Angliát alapul véve ( Angliában játszódna a regény) olyan kitalált városokat tervezek ami hasonlítanak Anglia építészetéhez, kultúrájához azonban mégis más, de nem vagyok abban biztos, hogy ez így jó lesz. Legalább is aggályaim vannak ezzel kapcsolatban.


A tapasztaltabbakhoz tenném fel a kérdést: hogyan lehetne ezt kivitelezni, érdemes e, és hogyan kellene ezeket úgy megtervezni hogy valamilyen szinten reális is legyen?


Köszönöm mindenki válaszát és segítségét előre is! :)



2023. nov. 5. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A kitalált városok rendben vannak, tedd a fel a kérdést, miben más és miért más, egyáltalán fontos-e hangsúlyozni, hogy más? Mivel a könyved fantasy, és központi eleme nem egy nagyon különleges kitalált világ, így gyanítom, a cselekmény lesz a lényeg és/vagy a karakterek. A helyszín tehát háttér, amit nem kell (nem is érdemes) agyonrészletezni. A kevesebb több, persze ez nem mellébeszélést jelent: az a kevés legyen pontos. Én azt mondanám, írd a történetet, és ha kérdésed merül fel a helyszín kapcsán, akkor járj utána (vagy csak írj, és gyűjtsd össze a kérdéseidet, amiknek utánajársz, amikor a kutatómunkát végzed). Nem kell mindent előre tudnod, mert ahogy gyűlik a sok anyag, eltereli a figyelmedet a lényegről, rosszabb esetben magától az írástól is elriaszthat.
nov. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
nov. 6. 02:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!