Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Vincent van...

Mit gondoltok Vincent van Gogh-ról és festményeiről?

Figyelt kérdés

nov. 10. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ember volt. Érdekes. Rendes. Segítőkész. Kitartó.

A festményei tetszenek. Egyéni a látásmódja. Ritkaság.

Olvasd el a róla szóló könyvet. Vagy azt a filmet nézd meg, amiben Tim Roth alakítja őt. Az sem szokványos. Van, akinek nem tetszik. Mondjuk, én már régen láttam, de akkor érdekesnek találtam.

Mindenesetre nagyon érdekes személyiségnek tartom Vincentet.


És neked mi a véleményed róla, az életéről és a festményeiről?

ápr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Igen láttam azt a filmet amiben Tim Roth alakítja a művészt. Szerintem a legjobb van Gogh-os film a "A nap szerelmese" című film mellett amelyben Kirk Douglas játsza Vincent van Gogh-ot.


Gondolataim róla:

Nem volt egy szokványos ember. Szépeket festett, érdekes embernek találom őt, sokat olvasok róla.

Kis érdekesség hogy a legidősebb ember, Jeanne Calment aki 122 évet élt, 13 éves korában találkozott Vincent van Gogh-al 1888-ban. Azt mondta büdös, alkohol szagú, csúnya és bunkó udvariatlan embernek írta le. Szóval ebből kiindulva nem volt túlságosan rendes, segítőkész ember. De nem kizárt hogy alapjáraton rendes ember lett volna, ha nem olyan lett volna az élete, mert olvastam hogy aki mély depresszióval küszködik (mint például van Gogh), azzoknál gyakrabban előfordul hogy bunkók.

ápr. 9. 09:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy Calment úgy találkozott vele hogy apjának a boltjában segített, ahol van Gogh festéket és vászont vett.
ápr. 9. 10:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszi. Úgy tudom, hogy sokat segített másoknak.

Tudod, ha vki őszinte, akkor rá is azt szokták mondani, hogy bunkó. Úgyhogy nekem nem mérvadó, ha vki bunkónak tart másokat. Sokszor pont az a bunkó, aki mondja. Nem így tapasztaltad?

ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül az a bunkó aki mást vagy másokat annak tart. De már futottam olyan emberbe aki bunkónak tartott miközben nem voltam az, sőt nem csak engem tartott annak.

Én hiszek Jeanne Calmentnek, megeshet hogy Vincent van Gogh tényleg bunkó volt, de ezt sosem tudjuk már pontosan.

ápr. 9. 12:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Főleg azért nem tudhatjuk meg hogy bunkó volt-e mert Calment sosem részletezte a találkozásukat bővebben. Csak annyit mondott el amit entis leírtam. Valószínűleg az emlékei 110+ évesen már elhomályosodott azért nem mesélt róla bővebben. + Csak egyszer találkoztak.
ápr. 9. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van. :) Örülök, hogy neked is tetszenek a festményei. :)
ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!