Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondanátok véleményt a történe...

Mondanátok véleményt a történetemről?

Figyelt kérdés

Ez egy fanfiction az Útvesztő két főszereplőjével.

Bármi jöhet, kíváncsi vagyok milyen lett szerintetek.😄


[link]



nov. 14. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Engem kb. a harmadik mondatnál elvesztettél.

Nem, nem vagyok homofób, felőlem mindenki abba dugja a kukiját amibe akarja, ezt olvasni viszont biztos nem fogom.

nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magával a történettel van problémád (fogalmazás, helyesírás, és egyebek), vagy azzal, hogy két fiúról szól? Mert ha az utóbbi, akkor bizony homofób vagy.🤷🏻‍♀️
nov. 14. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Kérlek, olvasd el újra az első hozzászólásomat, és értelmezd.

Segítségképpen annyit elárulok, hogy ha nem szeretem a tökfőzeléket, nem fogok tökfőzeléket enni - viszont ettől még semmi bajom azokkal, akik szeretik a tökfőzeléket.

A baj akkor kezdődik, amikor a tökfőzelék-kedvelők megpróbálják rám erőltetni a tökfőzeléket, majd ha közlöm hogy köszi de nem szeretem, akkor elmondanak mindenfélének.

nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Senki sem akar semmit rád erőltetni. Viszont én a történetemről kértem véleményt, nem az lmbtq+ közösségről. Ha erre nem vagy kíváncsi, csak haladj tovább, nem kell véleményezni a melegeket, mert senki sem kért meg rá.
nov. 14. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem, miért vagy ennyire arrogáns.

Semmi okot nem adtam rá, egyszerűen megírtam, miért nem tudom értékelni az írásodat. Még külön ki is emeltem, hogy ezzel semmi rossz véleményt nem akarok a melegekről mondani - és mégis azonnal ilyen már-már erőszakos reakciót kapok tőled.

Megmondom őszintén, nem csodálom, hogy sokan rühellnek titeket.

nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na most ki is az arrogáns? Azt állítod, hogy semmilyen rossz véleményed nincs a melegekről, aztán odavágod a végére, hogy nem csodálod, hogy rühellnek minket. Egyébként én nem vagyok meleg, de ezt az általánosítást nem értékelnék szerintem. Nem a kérdésemre válaszoltál, most meg hisztizel, hogy homofóbnak mertelek nevezni a megnyilvánulásaid után. Egyszerűen csak jeleztem, hogy nem érdekel a melegekről alkotott véleményed, nem gondolom, hogy agresszívan fogalmaztam volna. De inkább hagyjuk a témát, felesleges ezen vitázni.
nov. 14. 21:22
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Véleményem szerint egy hetero személy nem biztosan fog tudni jó LMBTQ+ történetet írni, mivel azért valljuk be teljesen más a 2 kapcsolat, teljesen máshogy látjuk külső szemszöggel, mint belsővel.


És mielőtt vita kerekedne közölni szeretném, hogy semmi bajom nincsen a homoszexuális és a leszbikus emberekkel; olykor szoktam olyan történetet is olvasni, sőt még mellékszálban van 2 homoszexuális szereplőm.


És ezzel ezt a témát le is zárom részemről; jöjjön a véleményezés:


Nincs és nem is lesz időm végig olvasni az egészet, csak a prológust és az első fejezetet.

És még valami, amit szemen szúrt, ez nem könyv, sőt egy ff. soha nem is lesz könyv, ha az eredeti szerző nem egyezik bele, avagy te csak történetet írsz wattpadre.


Első benyomás:

A cím, mint "Útvesztő" teljesen amatőr történetre utal, amit alap esetbe nem olvasnék. Maga az Útvesztőről írsz ff-et, szóval érdemes lenne neki másik, rendes címet adni.

A borítón nincsen rajta magyarul a cím, csak angolul, ami hát nekem nem tetszik. Vagy magyarul vagy angolul szerepel mindenhol. És a cím első pár betűi bele olvadnak a háttérbe, ami egyértelműen nem előnyős.

A fülszöveg alapján nem derül ki semmi, hogy mire lehet számítani csak annyit, hogy ki lesz a szerelmespár. Röviden össze kell foglalni a fülszövegben, hogy miről nagy vonalakban mi lesz a cselekmény. Maximum olyan 150 szó, de nagyon végső esetben maximum 200 szó javasolt.


Prológus:

Elég rövid, semmilyen cselekmény nincsen benne. Amúgy ez sokkal jobban illik egy fülszövegre, mint prológusra.

Hibák: kevered a múlt és jelen időt; a rejtett "hogy" előtt nincs vessző (,,Úgy tűnt, (hogy) teljesen normális..."); a szóköz kimaradt a 3 pont után; és egy kis központosítási hiba is van az utolsó mondatban (is).


1.fejezet

Az első bekezdést jobban szétszedném. Megszólítás előtt és után vesszőt kell tenni. Nem kell pontot tenni és kisbetűvel kezdeni, ha a párbeszédet cselekvés követi, vagyis mindjárt ez és hasonló szavak: mondta, mosolygott, fogta meg, válaszolta, állt fel, rohangált stb.

Viszont abban az esetben, ha nem nem egy cselekvés követi mindjárt a párbeszédet, akkor nagybetű és pont vagy felkiáltójel. (a kérdőjelet minden esetben kiírjuk) Példa szavak: Mondandója végére... Megfogta; Kezébe vette; Szemébe nézett stb. Egyszer-kétszerb láttam némi jelen időt is a múlt mellet.


Hát... Rövid fejezet volt az biztos, és nekem furcsa volt, hogy nem olvashattunk, hogyan illeszkedik be ebbe a 3 hétbe, és hogy 3 hét alatt még csak nem is tudta Minho nevét... Azért nem olyan nagy az a hely és még tömeg s él ott. És hogy a párbeszédek között nincs leírás, csak az a pici szöveg, hogy mondta mosolyogva; kérdezte összehúzott szemöldökkel stb. Azért a szinonima szótárt se árt néha lapozgatni. :D A "mondta" szóra vagy kapásból 5-10 szót tudnék mondani.


Helyszín és karakter leírás semmi. Oké, hogy ez ff., és hogy szinte mindenki tudja hogyan néznek ki/a helyszín, de azért akkor is egy történet, ahol kell. És érzelmekből se volt olyan mélybe menő, inkább felszínes. Szóval első fejezethez képest kevés, és számomra egy kicsit valóság hűtlen is.

Viszont az piros pont, hogy (ha jól emlékszem) 1 elírást láttam benne (mostmár --> most már), hogy a párbeszédek gondolatjellel vannak írva, a vesszők nagyrészt kivannak rakva és hogy az "és" előtt vessző van. A központosítást se mondanám olyan rossznak, egyszer-kétszer olvastam ki nehezen egy mondatot. (Lehet, hogy már fáradt is vagyok.)


Szóval a személyes véleményem pár szóban: Ha nem egy véleményezés lett volna, nem olvastam volna el már az első benyomások alapján - nem is a kedvencem ez a fandom -, de akkor se, ha az lenne. Nem rossz, de nem is jó. Mélyebben bele kellene menni a dolgoknak, főként a cselekmény szempontjából.


Gyakorolj és olvass sokat! Sok sikert!

nov. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A fejezet és a rész nem ugyanazt jelenti. Egy fejezetet én több részre osztottam fel, tehát te csak egy részét olvastad el az első fejezetnek is. Nem tudom, ez mennyire érthető. És elég érdekesen tudsz összerakni mondatokat, néhány résznél nem értettem, mit szerettél volna közölni. De lehet, hogy csak én vagyok hülye, és nem tudom értelmezni. A helyesírásra viszont neked is oda kellene figyelned kicsit.


A cím szerintem nem mérvadó, de kinek mi számít. A borítóhoz meg annyit fűznék hozzá, hogy nem erősségem a szerkesztés, van még hová fejlődnöm, de szerintem mindenki tudja, hogy a maze runner angolul az útvesztő. Ha ennyire fontos, akkor legközelebb arra is magyarul írom a címet.


Az első mondatodhoz annyit fűznék hozzá, hogy hetero sem vagyok, de nem értem, a magánéletemnek mi köze az íráshoz.


A prológus és a leírás, vagy fülszöveg gyakorlatilag ugyanazt jelenti. Nem vettem észre, hogy kevertem volna a jelen és a múlt időt, de erre jobban odafigyelek majd.


A gonoldatjel elé bevallom nem tudom, mikor kell mondatvégi írásjelet tenni, de igyekszem jobban utánanézni.


Szerintem nem szükséges már az első részben mindent kifejteni. Szépen, lassan halad előre a történet, nem egy rész alatt mondok el benne mindent. Az, hogy nem elég érzelmes, nem gondolom, hogy igaz lenne.


Ha neked az, hogy random embereket bezárnak egy útvesztőbe és robotpókokkal ijesztgetik őket, az valósághű kell legyen, akkor ott van baj. Persze, hogy nem valósághű. Az egész történet egy kitalált világban játszódik.


Nem szeretem, ha bekorlátoznak a szavak számával. Annyit írok, amennyit én jónak érzek, se többet, se kevesebbet. Ilyenkor kicsit úgy érzem magam, mintha irodalom órán ülnék novella elemzésen.


Sok dologgal egyetértek, azt ki is fogom javítani, de egy rész alapján nem tudod megítélni megfelelően a történetet, mert nagyjából semennyit nem olvastál el belőle.


És még egy dolog, soha nem állítottam, hogy könyv lenne. Bár mondjuk nem tudom, hogy akkor mégis minek kellene neveznem, de nem írtam sehol, hogy ez egy könyv.


Köszönöm a kritikádat, és hogy szántál rám időt. Kaptam pár hasznos tanácsot, amit igyekszek megfogadni.😊

nov. 19. 15:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Én csak elmondtam a véleményemet, amit kértél. Viszont vannak csoportok, ahol tudsz másoktól is véleményt kérni, bátran ajánlom a Wattpados facebook csoportot.


A könyves részben én vagyok a hibás, mert tényleg nem írtad (meg volt nyitva egy másik kérdés is, és összekevertem véletlenül), szóval bocsánat érte.


A valósághűt, úgy értettem, hogy ha össze vagy zárva mit tudom én 20-25 emberrel (nem tudom, pontosan mennyien vannak ott az eredeti történet szerint), akkor egy kicsit hihetetlen számomra, hogy egy olyan személy nevét, Minho nem fogja megtudni 3 hét alatt. Mert valljuk be, ő nem egy random ember az Útvesztőben.


Igen, tudom, hogy a fejezet és a rész nem ugyanazt jelenti, viszont ezt sehol se tüntetted fel, hogy esetleg több részletbe töltöttél fel 1 fejezetet.És a szószámból ítélve nem is gondolnám, mert általában ilyen 5000+ szó körül szokták külön bontani, de azt se mindig csinálja; személy válogatja.


Egyébként ha könyv szerint nézzük, akkor 1 rész áll több fejezetből.


Azzal azért vitatkoznék, hogy prológus és a fülszöveg ugyanaz, mert nem. ^^"

nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!