Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Leiner Lauráról ?

Mi a véleményed Leiner Lauráról ?

Figyelt kérdés

nov. 16. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Személyesen nem ismerem, de írói munkásságán keresztül elég alaposan. Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban, de talán több a pozitív. Szerintem kiemelkedően jó a humora és kiválóan bele tudja helyezni magát az adott kor fiataljainak szerepébe, hihetetlenül kreatív. Alapvetően normális, az enyémhez hasonlító értékrendet képvisel a könyveiben, kicsit tanító üzenettel is. Amit negatívumként tudnék elmondani róla, hogy egy idő után nem tud újat nyújtani (majdnem minden könyvét olvastam, ugyanarra a sémára épülnek, ami egy idő után unalmassá válik), illetve a célcsoport változatlanul a tizenéves korosztály könyvsorozatokon keresztül. Nekem az sem tetszik annyira, hogy nagyon halad a korral (ez most úgy tűnik, mintha megcáfolnám magamat, de csak az zavar benne, hogy én nem tudok azonosulni a mai fiatalok értékrendjével), így nem biztos, hogy mondjuk 10-20 év múlva érteni és élvezni fogják az olvasók, amiről ír. Tudom, hogy erre van igény, nyilván arról ír, ami már bevált, amiről tudja, hogy megveszik. Szerintem sokkal több van Laurában, mint amennyit megmutat a könyveiben, én örömmel venném, ha más korosztálynak is merne alkotni. Egyik régi könyve, a Közhelyek engem nagyon megfogott, mély témákat dolgoz fel, de arról szerintem nem sokan hallottak. :)

Összességében, szívesen elbeszélgetnék vele, úgy gondolom, hogy jól kijönnénk egymással.

nov. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én felnőtt fickóként is rajongója vagyok, de egy dologban egyetértek az első kommentelővel. Többre lenne képes más műfajjal és ritkán mutatja meg ezt. Illetve erősebb témák és káromkodások miatt több regénye így is 16+, mégis többnyire megreked a középiskolásoknál. Sorozatot nem mer középiskolán túl írni. Pedig máshoz sem kell 18+ ponyvát írni és nem minden felnőtt sem igényli azt.

Másrészről sorozat helyett olyan szóló könyveket adott ki, amik közül kettőben a feeling kissé visszaesett és ezekkel nem ütött akkorát. Vagyis én eddig kettőt olvastam, a legutóbbit még nem. Bár ezekben pont idősebbek szerepelnek, de furcsa fordított módon pont ezek lazábbak és nem annyira komolyan vehető történetek. Pedig tudott volna komoly sztorikat dobbantani ezekkel. Ha végre tudom folytatni a kritikáimat, akkor ezt ki fogom fejteni. A 17 éves szereplőkkel tarkított Versenytábor sokkal komolyabb volt. Még mindig azok vannak dobogón tőle, ezért is volnék már nagyon kíváncsi tőle új sorozatra.


35/F

dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!