Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Léna, Brigitta,Vivien, Nóra...

A Léna, Brigitta,Vivien, Nóra mennyire számitanak tucat névnek?

Figyelt kérdés

nov. 20. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A Léna és a Nóra a mostani kislányok között nagyon, a másik kettő inkább a harmincas korosztályban gyakori.
nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
88%

Léna - gyerek sok van belőle, felnőttnél ritka

Brigitta - nem tucatnév egyáltalán, csak elvétve fordul elő, korosztálytól függetlenül

Vivien - 90-es években volt nagyon népszerű, 20-30 éveseknél tucatnév, mai gyereknél már ritka

Nóra - elég gyakori, gyereknél is, meg a 30-40 éveseknél is

nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hívd Robertának. Az nem tucatnév.


Manapság már zselykéből is sok van.

nov. 21. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor majd ha 20 év mulva lesz gyerekem akkor Electrolux mosógépnek fogom hívni. (Nem vagyok cigány mielött jönne a romázás)
nov. 21. 09:53
 5/6 anonim válasza:
Hát szerintem a Brigitta is gyakori, nem csak elvétve fordul elő.
nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Manapság a Léna nagyon divatos, talán azt mondanám jelenleg tucatnévnek, főleg ha hozzáveszem, hogy becézésként is használják.

A Nórát mostanában kezdik megint többet adni.

A Brigitta nem volt és nem is hiszem, hogy valaha tucatnév lenne, mert nagyon megosztó: van, akinek tetszik, sokaknak a kemény hangzása miatt nagyon nem.

Vivient a fiatal felnőttek között többet is ismerek, gyerekeknek mostanában talán nem adják olyan gyakran, szerintem nem tucatnév.

nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!