Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Tisztában...

Mit tehetnék? Tisztában vagyok vele hogy ez nem egészséges és félek hogy bele fogok őrülni

Figyelt kérdés
Éjszakánként nagyon rosszul alszok, nagyon rosszérzéseim vannak rossz gondolataim és mindig a pénzen agyalok hogy mennyit fogok keresni ha fel szabadultam mivel ez az utolsó évem és májusban végzek, mindig azon gondolkozok mennyi megtakarításom lesz, mennyi lesz a kiadás, szegény családból jövök így hogyan és mikor tudok majd fel zárkózni, ilyen árak mellett hogyan tudok megélni, kőművesnek tanulok és 17 éves vagyok . Nem azt a választ akarom hogy bolond vagyok stb. Én a komoly emberek válaszát szeretném kérni mert minden éjszaka annyira rémálmaim vannak hogy izzadok a félelemtől úgy ébredek fel és nagyon szedem a levegőt, mégis mit tehetnék?
nov. 21. 21:04
 1/6 anonim válasza:
80%
Nem vagy bolond csak szimplán stresszes. Szeritem menj el egy pszichológushoz (Nem muszáj magán lehet egy sima pszichiátriai pszichológus is) és beszéld meg vele a problémáidat. Ha úgy van járj pszichiáterhez is és ő tud nyugtatót felírni amivel lehet hogy szünni fognak ezek a gondolatok és az alvás is jobb lesz tőle. Neked egy jó kiadós beszélgetés szerintem remekül esne egy szakemberrel és ő csak tud valami tanácsot is adni. Én is járok és egy kicsit sikerült lenyugodnom. Nem csak bolondok járnak ilyen orvoshoz hanem akinek szüksége is van. Járj te is. Lehet hogy jobb leszz. :) (A Pszichiáriai orvosok ingyenesek)
nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából csak azért stresshelek annyi a baj hogy egyszerűen nem tudom magam megnyugtatni azzal a gondolattal hogy el tudok helyezkedni egy jó munkahelyre az országban és nem lesz pénzem stb
nov. 21. 21:30
 3/6 anonim válasza:
Egy jó kiadós beszélgetés ilyen ügyben lehet hogy jól jönne tényleg de biztosan nem fogsz utcára kerülni és biztosan el fogsz tudni helyezkedni. Éretségiz le és tanulj tovább és az iskola melett kereshetsz egy könnyed állást még ha nem is sokat fizet. Szerintem hogy nyugodtabb legyél kezdj spórolni vagy akár már jövő nyáron vagy tanszünetekben dolgozni egy kevese. Ha van olyan felesleges holmind akkor azokat add el vagy ruhákat amiket kinőttél. Kezdj el szerintem ilyesmiket csinálni és lehet hogy egy kicsit nyugodtabb leszel a pénz miatt. De másokkal is beszélj erről nem baj ha segíséget kérsz. Lehet hogy ők is mondanak valami hasznosat.
nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok hasznos információt. Viszont utolsó évem és jövőre már nem nyári szünet lesz hanem munka , azért választottam mert ez a hobbim és ezt szeretem csinálni, érettségit tényleg szeretnék és egyenlőre ebben az állásban el helyezkedni. Szeretek dolgozni, viszont más szakmán én is gondolkodtam. Köszönöm a hasznos információkat. Sok ruhám van és tényleg el kezdem el adni őket. Van egy vizipipám is amit még nem adtam el viszont az 4x volt használva
nov. 21. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted csinálni, és jól dolgozol, akkor szinte biztos, hogy nem lesznek anyagi problémáid. Legyél igényes magadra és a munkádra, legyél proaktív, szorgalmas, építs kapcsolatokat, és ha ügyes vagy, kőművesként nagyon jó pénzeket tudsz összeszedni.

A szorongás helyett inkább azon gondolkodj esténként, hogy ha mondjuk vállalkozó lennél, hogyan szereznél ügyfeleket, hogyan beszélnék velük, stb. Szóval pozitívan állj hozzá, ne negatívan, ez nagyon sokat számít.

nov. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez rengeteget segített😊
nov. 22. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!