Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csinaljak,mit válasszak?

Mit csinaljak,mit válasszak?

Figyelt kérdés
Jelenleg 4 éve élek Németországba... Eleinte azzal a céllal jöttem hogy otthon majd lakást veszek.. de annyira drágák a házak, lakások, és plusz az árak hogy nem tudom mit tegyek...Itt jó.. de nem akarok itt lenni örökké... Otthon meg nem fogok 12 orazni minimálbérért.... Teljesen cél nélküli lettem... Nem tudom mit tegyek

2023. nov. 23. 10:54
 1/3 anonim válasza:

Keress egy társat és együtt könnyebben tudjátok megoldani ezt a problémát. Külföldön mindig idegen marad az ember, de talán a gyerekei már nem. Ezért mondom a társat, hogy ne csak az anyagiakban gondolkodj.

F/63

2023. nov. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
Igaza volt Tompa Mihálynak; Szívet cseréljen az, aki hazát cserél.
2023. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ott jó, akkor legyél ott, mert jó. Ha nem akarsz ott lenni örökké, akkor ne legyél ott örökké. Gyere haza pl. az ünnepekre, választásokra, akár kicsit hosszabb időkre is, kóstolj bele, hogy milyen itthon élned, nézz körül, hogy itthon milyen munka, megélhetési és egyéb lehetőségeket találsz. Talán ez megkönnyíti, hogy eldöntsd, hogy inkább kint, vagy itthon akarsz élni.


Jó ha vannak az embernek céljai, de a saját lakás vásárlás nem feltétlenül az egyetlen, sőt nem biztos, hogy a legjobb cél.

Tegyük fel, hogy, lesz egy saját lakásod, örülsz neki. De mit csinálsz akkor, ha olyan helyen van az a lakás, ahol nincs (értelmes) munka? Robotolnál vacak helyen csak azért, mert ott van a lakásod? Vagy ott hagynád a saját lakásod (üresen vagy ha találsz bérlőt, akkor más használatára) és ugyanúgy elmennél albérletbe lakni, mint ahogy most is kiköltöztél a jobban fizető munka miatt máshova albérletbe?

2023. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!