Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha elmegyek betegszabadságra,é...

Ha elmegyek betegszabadságra,és ez nem tetszik a munkáltatónak akkor meg tudja e tenni a munkáltató hogy gyorsan ír egy olyan felmondást a részemre hogy ők már a betegszabadság előtt felmondtak nekem?

Figyelt kérdés
Felmondás betegszabadság alatt.

nov. 23. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy írásbeli nyilatkozat akkor válik közöltté, ha azt átvetted: a keltezés és aláírásod együtt igazolja, hogy melyik napon került hozzád. Ezt nem lehet visszadátumozni, hiszen nem létezhet olyan papír, amiről nemcsak nem tudtál, de még általad alá is van írva egy korábbi dátummal mint a szabadság kezdete. Hacsak nem vállalnak be egy okirathamisítást, de ez már nemcsak munkaügyi, de büntetőjogi kategória is.
nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és megnyugtattál vele.
nov. 24. 04:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy felmondás akkor vált ki joghatást, amikor azt a másik féllel közlik -> írásban átadják neki. Innentől kezdve vita kizárva, mivel az átvétel napjával él a felmondás függetlenül attól, hogy milyen dátum van ráírva, vagy beleírva. Ha nem veszed át (durcáskodsz), akkor két tanú igazolhatja büntetőjogi felelőssége tudatában, hogy melyik napon tagadtad meg az átvételét. Innentől kezdve átvettnek minősül.


A felmondást keresőképtelenség alatt is közölheti a munkáltató.


Ha keresőképtelenség alatt közlik veled a felmondást, akkor az alapszabálytól eltérően, nem másnap indul el a felmondási idő (ha van felmondási időd egyáltalán), hanem a keresőképessé válás napjával.

Ha nincs felmondási időd (próbaidőn vagy), akkor aznap megszűnik a munkaviszonyod hiába vagy keresőképtelen.

nov. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én most vagyok 1 hónapja állományban,most hívott a főnökasszony hogy ha nem megyek vissza dolgozni akkor keresnek a helyemre mást ,mondom neki akkor most ki akarsz rugni mert beteg lettem?azt mondta nem,de ha keresnek a helyemre mást, akkor én már feleslegessé válok szerintem.

mondtam neki hogy még egy hónapig állományban leszek mert több bajom is van egyszerre,remélem még megvár a munkahelyem.

Igazából azt csinálnak amit akarnak,ha azt mondják hogy nincs szükség a munkámra,akkor jöhetek hazafelé.

Szerintem ez úgy volna jó ha betegállomány után köteles volna a munkáltató foglalkoztatni az embert legalább fél évig,hogy ne tudjon kirúgni.

nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azt még elfelejtettem hozzátenni hogy szerintem undorító hogy így bánnak az emberekkel.
nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez így van ahogy írtad.Azért tettem fel ezt a kérdést mert betegnek érzem magam és nem merek otthonmaradni mert szinte biztos hogy ki fognak akkor rugni. Az első hozzászóló azért megnyugtatott mert attól féltem hogy egy korábbi dátumot írnak a felmondásra de azt írta hogy ez már büntetőkategória.
dec. 1. 05:09
 7/7 anonim ***** válasza:

"hogy egy korábbi dátumot írnak a felmondásra de azt írta hogy ez már büntetőkategória."


Mindegy, hogy milyen dátum van rajta - írtam már előzőleg -, mert a lényeg az az a dátum, amikor a felmondást átveszed. Az a dátum vált ki joghatást, nem az, ami bele, vagy rá van írva.


Mikor átveszek egy iratot (legyen ez felmondás), és fontos az a dátum, hogy mikor vettem át (tipikusan felmondásnál fontos dátum), akkor ráírom, átvételkor a munkáltatónál maradó példányon, hogy ->

"Átvettem, 2023. december 02." és odafirkantom az aláírásomat


Ez a 2023. december 02. a felmondás napja, nem egy másik.

dec. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!