Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy introvertált, zárkózott...

Egy introvertált, zárkózott embernek hol érdemes dolgoznia ?

Figyelt kérdés
kicsit úgy érzem, emiatt nem igazán tudok a társadalomba beilleszkedni😐

nov. 23. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Az csak egy tulajdonsága az embernek, hogy introvertált.

Így nagyvonalakban általánosítani lehetne csak, ám azzal nem jutsz előrébb.


Ugyanis ilyen cikkekkel tele van az internet.


Ki is vagy? Milyen képességeid vannak, amelyek előnyösek esetleg kiemelkedőek? Előnytelen dolgok?

Mikhez értesz? (papíron vagy azon kívül)


Milyen körülmények felelnek meg vagy sem számodra?

Mik a hátrányaid?


Stb.


Te magad is találsz választ, ha többet gondolkodsz önmagadon a minőségi énidő alatt, amire érdemes időt áldozni.


A beilleszkedés alatt mit értesz?


Nem kell seggrepacsizni kollegákkal, csak egy alap normát megütni, emberként bánni a másikkal. Igaz ez sokaknak nem megy.


Az más kérdés ki mit igényel, merül el dolgokban, avagy mivel keveri a normális kollega kapcsolatot a barátsággal.


Mik okoznak nehézséget?


S ne feledd: a munkahelyek nem a személyiség alapján szedik össze az alkalmazottakat, nekik elég, ha a munka megvan és kész.


Nagyszámok törvénye: több ember, több probléma.


Sok esetben pesig a legtöbb úgy viselkednek, mint a gyerekekek, csak idősebb testbe zárva.


Hány fő mellett érzed magad komfortosan?

nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Magán vállalkozás vagy olyan munkahelyek, ahol egyedül vagy kevés emberrel kell összedolgoznod, például dobozolás, árufeltőltő, mert árufeltöltőként jobban pakolászol és nem vagy köteles válaszolni az embereknek, a vásárlóknak, vagy építkezés ahol csak annyi csapat munka kell, hogy mit kell építeni, stb.

De ja, nem kell jó pofizni kollégákkal, gyártósoron is megmondtam, Én dolgozom, nem pofázok, Nekem úgy megy a munka, ha nem zavarnak dumával főleg az életükről, hogy milyen szarok a gyerekeik, stb...

Nekem jobban halad a munka kussban, mint beszélve, meg erőltetetten beszélve.

nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sofőr egyedül.
nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Inkább azzal van a baj, ha újként kerülök be valahova (akiket nem ismerek) kicsit görcsösen megy az ismerkedés, pedig alapjáraton közvetlen igyekszem lenni az emberekkel, de amikor a “munka” vagy olyan közegbe kerülök ahol megfelelni kell akkor valahogy nem megy, csökkentett a képességem pedig sokkal több lenne bennem. Szerintem egy kívülálló teljesen furának gondol😰

Lehet azzal van a baj, hogy túlságosan meg akarok felelni és erre megy el az energiám? Vagy szociális fóbiám van?

nov. 23. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebben Én sejtek egy kis önfényező csavart, hogy Te annyira jó tét lélek lennél.

Így nem lehet ilyenhez állni, aki ténylegesen megfelelni akar és az a probléma az nem épp így festi le a helyzetet.

Neked az a problémád, hogy nem tudod hogy vegyülj el látszatra a munkatársak közt, feltételezem a fogalmazásod alapján, hogy pont Te lehetsz az a típus, aki úgy háttérben meg is mondja, hogy hmm hát X Y nem éppen fasza személyiség.

Hagyd el a tökéletes Én festését, hogy Én mindent meg teszek és ezért szorongok, nem aki tényleg ezt teszi, annak nem ilyen a helyzete.

Ne legyél fake és kajak akarj be illeszkedni, ha meg nem akarsz, csak azért akarnál, mert " muszáj " munkahelyen, nem nem muszáj, nem vagy rá kötelezve a haverkodásra.

Játssz fair play-t és vagy akarj kajak be simulni igaziból vagy vonulj el Magadnak és csak a munkával kapcsolatos dolgokról beszélj a munkatársakkal és ne játsdz meg, hogy húú ezt Én is tudom, meg Engem is érdekel.

Sokkal rosszabb ez, mint ha el vonulnál, hogy Te nem akarsz jó pofizni IQ alja emberekkel, mert feltételezem így gondolkozol róluk.

És mielőtt jönne, hogy " De jól tudod Te azt 100 km-ről és az interneten ", nos az íráskép sok mindent elárul egy emberről és a fogalmazás módja, nem kell ehez ismerni senkit, csak ésszel élni és nyitott szemmel.

És le lehet pontozni nyugodtan sértettségből, az Önchek helyett.

nov. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokat képzelsz bele 5-ös.


Az nem önfényezés, ha valaki tisztában van azzal, hogy megszokottnál alul teljesít önmagához mérten.


Az ember hajlamos ügyetlenkedni, szétszórtabb lenni stressz helyzetben.


Kérdező, túl görcsösen állsz a dolgokhoz.


Jómagam is introvertált vagyok, ám kellően megtanultam kezelni a helyzeteket, embereket, érzéseimet.


Olvasd újra az első kommentemet és gondolkodj. Senki nem fogja a szádba adni "te most ez leszel, mert ez jó neked".

Konkrétumot pedig vakon nem lehet mondani.


Rengeteg munka/munkakör van, ahol az introvertáltak jobban teljesítenek, mert képességeiknek, személyiségüknek ideális a munka és mellé adott környezet.


Első sorban ehhez viszont tudni kell a feltett kérdésekre a választ.


Mindemellett nem mindenkinél kivitelezhető az egyből váltás, sok esetben van egy átmenet a nem kívánatos munka/munkakör VS ideális között.


Nekem is egy hosszabb folyamat volt célom elérése ezen témában.

Azóta pedig imádok itthon a műhelyben ügyködni.

Nincsen zavaró személy/tényező.


Ez nem jelenti azt, hogy nem tudok kellően embertársaimmal kommunikálni, viselkedni stb.


Minden közösségben elfogadtak, néhol pedig barátságot is találtam. Idegeneket is jól kezelek, de roppant fárasztó számomra.


Attól, hogy valaki introvertált az nem jelenti azt, hogy aberált a kommunikációban, helyzetek kezelésében.


Ugyanis ezek fejleszthető dolgok!


Az introvertáltság főbb pontjai:

Kisebb társaságot igényel, akár 1-3fő, akikkel komfortosabban érzi magát.


S bizony, akármennyire is szeretjük a másikat, szükségünk van elvonulásra.


Vannak kedves emberek számomra, órákat, de akár napokat is tudok velük beszélgetni, ám utána nagyon lefáradok.


Egyedül 2 személy az, aki mellett nincs ez jelen, az egykori párom és a jelenlegi.


Ők akkor se zavarnak, ha nyakamban lógnak, mert feltöltő a jelenlétük.


A szorongásod összefügghet a következőkkel, mint pl


kényszeres megfelelés (ne feledd: ember vagy te is, valahol el kell kezdeni dolgokat, s igen hibázhatunk is, de nem mindegy mi miatt, ezért érdemes elfogadni, hogy új vagy betanulsz, belejössz, idővel pedig megszokod - tudatosítsd magadban)


Kisebb tömegiszony azzal a tudattal, hogy igen, mindenki tudja te vagy az újonc, így többen figyelnek.

Intrók pedig nem szeretnek figyelem központjában lenni, maximum rövid ideig.

nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egyedül a viselkedéseden múlik. Én is introvertált vagyok, mégis elég erős, már-már veszélyes személyiségem van. Megtanultam kezelni az egyes szituációkat, bár nem állítom, hogy egyszerű volt, ahogyan azt sem, hogy ez napok alatt sikerült. Viszont azt fontos lenne felismerned, hogy amíg mások felé gyengeséget mutatsz, azt bizony ki is fogják használni.
nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mint mondtam #7

A mondat szerkesztése és fogalmazása, amiből ki lehet venni dolgokat nagyon egyszerűen.

Látszik benne tisztán, hogy azért manipulatív egy csöppet, aki ténylegesen problémával küzd annak nem ebben a mintában rakódik össze a mondat szerkesztése.

dec. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6*

Bocsánat #7 nem Neked, csak mellé nyomtam eggyel.

dec. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!