Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyenek az elvárások a...

Milyenek az elvárások a Képző- és Iparművészeti Szakgimnáziumban?

Figyelt kérdés
Be szeretnék kerülni a kisképzőbe nyílt napon is voltam már régebbben voltam szakkörön de mivel nem fejlődtem szinte semmit ezért kiléptem onnan. a felvételit is láttam 4. kör van 1. csendélet 2. csendélet színes teknikával 3.portré élő modellről 4.kreatív feladat. Már gyerekkorom óta szeretek rajzolni és mindíg szeretek fejlődni rajzolás terén. Igazából a grafikát céloztam meg ez érdekel a legjobban most azt hiszem 24 embert vesznek fel erre a szakra de nem tudom hogy mihez mérjem magam. Nagyon magasak az elvárások? Van esélyem bekerülni? tudom hogy túl jelentkezés van. és azt is ha most nem még jövőre lehet jelentkezni de az iskola elvarázsolt mintha otthon éreztem volna magam. Ha van valaki aki idejárt tudna mondani nekem még fontos dolgot amit itt nem írtam le. válaszaitokat előre is köszönöm. 8.osztályba járok jelenleg.

nov. 29. 18:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz eredményt elérni, ahhoz fejlődnöd kell. Vakon persze azt se tudjuk milyen szinten megy számodra a rajz.


A változás és fejlődés egy olyan dolog, amit önmagadnak kell elérni, az csak plusz, ha valaki terelget az utadon.

Pl egy jó tanár.

Számít, de nem annyit, mint a tanuló egyéni képességei.

Adott motoros képességek halmaza fontos tényező.


A legprofibb tanár/képzés amolyan "eszköz" a kis művész számára.


Minél jobbak ezen képességek, annál magasabb szintre emelkedhet az alkotó.


S ugye a tehetséges embereknek is, ami fontos: folyamatos gyakorlás és fejlődés.


Mennyit rajzolsz hetente?

Mennyit fejlődtél?


Javaslom a Rajz ABC című könyvet, amelyben benne vannak az alapok java része. +anatómia és ábrázológeometria.


A könyv tartalmát tanulják a művészetin szépen lassan az évek alatt, szerkezeti rajztól egészen az aktig.


Önszorgalomból is simán tud fejlődni egy olyan személy, aki odafigyel, részleteket is észrevesz és van érzéke, ahhoz amit csinál.


Gyakorolj többet és tudatosan.


Minimum heti 9-12 óra.

nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11/11 anonim Rendben beszerzek azért egy ilyen Rajz ABC könyvet.

Majd küldök ide egy rajzot hogy most hogy állok de mit szeretnél látni vagy bármi jó?

nov. 30. 21:43
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen is mehetsz előkészítőre.

A fentinek igaza van, értékelik, ha azt látják, hogy nagyon akarod. Még nem késő, hogy most is jelentkezz a felvételire, nem baj, ha nem sikerül, jó pont, ha jövőre másodszorra is próbálkozol.

febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!