Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diplomás ápolóként Ausztriában?

Diplomás ápolóként Ausztriában?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Semmelweis Egyetemen vagyok másod éves ápoló hallgató, viszton már tudom, hogy nem itthon tervezem a jövőmet, szeretném ezt a témát addigra tudatosan körbejárni, mire végzek a szakon.

Soproni vagyok, így Ausztria a legkézenfekvőbb számomra, a családomat is meg tudom látogatni gyakrabban.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen lehetőségeim vannak ott ápolóként, illetve mi a menete a kijutásnak?

Mennyivel másabb ott ápolóként dolgozni/élni, esetleg van valakinek tapasztalata ebben? Pro és contra érvek egyaránt érdekelnének.

Nyelvvizsgát tervezek letenni németből, 1 év múlvára lőttem be nagyjából szintemhez mérten, nem tudom melyik az a fajta, amit Ausztriában el is fogadnak.

(Mindenképp kórházban szeretnék dolgozni, idősotthonban nem.)

Felmerült az is bennem, hogy átmegyek levelezőre és már kezdek segédápolóként, ez nem tudom mennyire kivitelezhető ott úgy, hogy még nincs kezemben a végzettség, és félúton vagyok vele.


Előre is köszönöm a segítséget!



dec. 10. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyetemen közelebb vagy a témához, nem?


Barátod a kereső

[link]


Gondolom, tudsz németül soproniként.

dec. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keresel 2.200 eurót? Annyit itthon is kapsz egy jó kórházban.
dec. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Itthon 2200 eurót :D jó nagy bohóc vagy 2-es, még magánba se adnak ennyit itthon. Én kicsit más helyen dolgozok ápolóként(Hollandia), én 3000 euró felett viszek haza, nincsenek lerohadt állami kórházak és van rendes felszerelés(MO-n lehetett választani, hogy kesztyűt kapunk vagy fizut.......)
jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!