Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 26évesen nemtudom mit és...

26évesen nemtudom mit és hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Elköltöztem a megspórolt pénzemből elköltöztem a városba,motivált voltam megvettem az első kocsim azonban nem tudok munkát találni ami fedezné a költségeimet és egy picit félre tudjak tenni legalább. Sőt eddig semmilyen munkàt nem találtam sajnos. Nem tartom magam buta lánynak ,nem vagyok esetlen,külföldön is éltem egyedül és feltaláltam magam de most elveszett minden életkedvem és motivációm.Sokat vagyok egyedül és rengeteget örlődök magamban,sehol sem tartok a pénzem meg csak fogy.Tönkre teszem a párkapcsolatom és a kapcsolatom a barátaimmal. Semmilyen motivàciós idézet nem segít,motivációs videók könyvek sem. Szüleimre nem igazán támaszkodhatok tehát nincs semmiféle hátterem. A lakást nemtudom,hogy fel-e tudom mondani,egy éves szerződés köt és még csak 3 hónap telt el,pedig az lenne a legjobb. Bosszant,hogy nem haladok. De azt sem tudom merre haladnék legszivesebben… csak élvezni szeretném kicsit az életet és rendes szolid életet élni
dec. 12. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Talán gondolkodj, mielőtt cselekszel. Kapásból albérletbe mentél és kocsit vettél úgy, hogy nem volt munkád? Nem jó ötlet. Először legyen meg a munka, és akkor tudsz számolni azzal, hogy mire mennyit költhetsz el, hogy meg tudj élni. Ezekkel a motivációs bullshitekkel pedig nem sokra mész, én konkrétan irtózom ezektől. Hasonló korúan nem azért tudok haladni, mert rongyosra olvastam ezeket a marhaságokat, hanem azért, mert előtte tudatosan elterveztem mindent, mind anyagi, mind pedig egyéb szempontokból.
dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolkodás minden téren.


A "motivációs" emberkék és egyéb pedig nem más, mint üzlet egyeseknek. A kétségbeesett ostoba emberekből lehet a legtöbb hasznot húzni.


Nem ilyenek kellenek az embereknek, hanem egy tükör s elgondolkodni önmagukon. Megismerni azt akik. Szembenézni önmagukkal, saját dolgaikkal, ám legfőképpen a gondjaikkal.


Rájönni ok-okozatokra, majd javítani, fejlődni dolgokban.


A magány, depresszió pedig nem más, mint egy vészharang:

Ideje rendet tenni, szembe nézni dolgaiddal, mert ha így folytatódik rosszabb lesz.


Ideje van a minőségi énidőnek.


(Alapon pedig kell is tartani énidőt, még az egészséges embereknek is.)


Munkát nem minden helyen kapni olyan könnyen. Főleg manapság.

Persze a vacakabb helyekre mindig van felvétel, ha nagyon SOS van.


Tudatosítsd magadban: az örlődés nem egyenlő a problémamegoldással vagy annak keresésével.

Az üres időd alatt pedig tudsz ügyködni is, ha értesz valamihez/valamikhez, ami pénzt hoz vagy akár egy jó ötletet.


Ha pedig nagyon vész van, akkor távolabbi helyre utazni melóba.

Esetleg home office meló, alkalmi irodában való megjelenéssel.


Nagyon sok segítséget így vakon nem igen tud adni az ember.


S ha tudnánk is javarészt ugyanúgy önmagadtól függ a helyzet.


Kérdezz körbe barátokat, ismerősöket stb nem-e tudnak valami melót, hátha van valakinek valami infója, kapcsolata. Sose tudhatod.


Ha pedig élvezni szeretnéd az életed, akkor sokkal többet kell gondolkodnod, tenned a dolgokért és a problémamegoldó képességedet magasabb szintre kell fejlesztened.


Az élet élvezetéhez karrier kell. Hosszú távú, jövő képes célokkal.

Vagy marad a szürke mókuskerék, mint a legtöbbnek.


Választhatsz: tovább depizel vagy megoldást keresel.


Te tested, te elméd, te tetteid avagy inaktivitásod határozza meg azt hogyan fogsz élni 1-5-10-20 stb év múlva.


Mivel kérdésként motoszkál benned az már jó jel.


A pároddal és barátaiddal pedig tessék megosztani ezen gondolataidat. Normál esetben jóban-rosszban együtt van velük az ember.


S nem, nem szégyen olykor bevallani önmagadnak s szeretteidnek, hogy nem vagy toppon és megoldást keresel.


Aki pedig ellök annak oka van (akár veled kapcsolatban vagy saját magával) vagy szimplán nem is volt olyan kapcsolat aminek gondoltad.


Gondolkodj, mozgass meg mindent magadban és környezetedben.


Üdv a felnőtt életben, ahol a kommunikáció és problémamegoldó képességek rengeteget számítanak.


Fel a fejjel és hajrá!

dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!