Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes küzdenem a diplomáért...

Érdemes küzdenem a diplomáért úgy, hogy 26évesen még emelt érettségiket kéne tennem?

Figyelt kérdés

26éves vagyok és egy gyárban dolgozom fröccsöntő gépekkel. Sajnos mivel az anyagi és családi helyzetem nem engedi meg, ezért én tényleg a havi megélhetésemért dolgozom keményen minden egyes nap, amiben szószerint nagyon elfáradok. Majdnem középszinten értem és beszélem a német nyelvet 5 szakmáról van a papírom és van egy érettségim. Anyám jogász volt, (sajnos meghalt) de nagyon elherdálta az életét és minden vagyonát, így sajnos nem maradt rám semmi a szó legszorosabb értelmében. Alapvetően nem tartom magamat egy kétkezi munkásnak, nehezen bírom az ilyen jellegű fizikai terhelést, amit az is bizonyít, hogy szinte összeroskadok, amire hazaérek.


Mit tudok tenni, ha ki akarok kerülni ebből az ördögi körből? Vagy egyszerűen el kell fogadnom, hogy ez már nem változik és így élem le az életemet? Arra is gondoltam, hogy keményen tőkét kovácsolni, amin gyakorlatilag részben megvehetem a szabadságomat, (viszonylagos függetlenség munkáltatótól, nyugodtabb hónapok és szabadidő)



2021. dec. 5. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Mi az az öt szakma, amivel rendelkezel? Ezek alapján a jelenlegi a legjobb munka, amit végezhetsz? Tudod mit szeretnél tanulni az egyetemen? Miből kellene hozzá emelt érettségizni? Az az igazság, hogy ennyi idő után kiesve a tanulasbol elég nehéz lesz újra visszarázódni, lehet magántanárra is szükség lesz, mivel sokan gimnáziumban tanulva sem képesek egyedül felkészülni egy emeltre, nyilván ennek anyagi vonzata is van. Másrészről nyilván neked is tanulnod kell, fel kellene merned, hogy a jelenlegi munkád mellett szerinted ez mennyire megvalósítható, mert egy egyetemi képzéshez képest az emelt érettségi kismiska lesz.
2021. dec. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Senior Séf ***** válasza:
21%
Szerintem az öt szakmáddal sokkal többre mész az életben, mint egy kétes értékű diplomával. Tudod, ha lediplomázol, a büdös életbe nem fogod hasznát venni a jelenlevő végzettségeidnek,mert akkor aztán tényleg büdös lesz a kétkezi munka. Pedig a férfiembernek szüksége van napi szintű alkotásra is egy boldog élethez, még ha ezt jelenleg nem is ismeri fel. Régen ezt megoldották kiskerttel, vagy barkácsolással, de mára már ezek sem dívnak.
2021. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Azt írod 5 szakmád van, mégis egy gyárban melózol. Mondjuk tegyük fel - ugye ezt nem fejtetted ki - hogy az egyik szakmádat itt tudod hasznosítani. Ez még mindig azt jelenti, hogy van 4 olyan végzettséged, amivel nem sikerült elhelyezkednek, vagyis legalább 4x rosszul választottál. Ezt amiatt írom, mert ha bele is vágsz egy egyetembe, sokkal körültekintőbbnek és alaposabbnak kell lenned, mint eddig voltál, elvégre egy rakás pénzed és egy csomó energiád fogja bánni. Elhiszem, hogy ki akarsz törni és nem, egyáltalán nem késő 26 évesen (36 évesen sem lenne az). De ahhoz első körben át kellene gondolnod, hogy nagyjából milyen területeken képzeled el magad, ha ki is választottál egy szimpatikus képzést, azzal vajon mit fogsz tudni csinálni. Képes vagy 100-200 kilométereket arrébb menni, mert ott vár rád jó munkahely?


A felvételihez a legkorrektebb információs oldal a felvi.hu . Mindent onnan célszerű megnézni. A gyakorit maximum ilyen általános beszélgetésként javaslom, semmi konkrétumot ne akarj innen megtudni, mert rengeteg fals infó kering, amit a legnagyobb magabiztossággal ideírnak mások (vesztem is már össze emiatt valakivel, holott feketén fehéren le volt írva a jogszabály a felvi.hu-n).


Illetve célszerű álláskereső oldalakra felnézni, hogy milyen végzettségű embereket keresnek. Eléggé redukált a levelezőn elvégezhető, de hasznos szakok száma, ráadásul nyilván nem lenne végtelen mennyiségű szabadidőn sem a tanulásra, tehát nagyon jól kell választanod.

Summa summarum: ne vaktában jelölj be egy szimpatikus szakot, amire leírás alapján lenne időd is, éppen fordítva: célirányosan válaszd ki, ha már eldöntötted, hogy mivel fogsz tudni elhelyezkedni.

2021. dec. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az rengeteg pénz volt akkor, ha 5 szakma lett a vége. Egy emelt érettségi meg lesz így lazán. Egyetemi szak meg munka miatt olyat fogsz választani amit megtudsz csinálni.
2021. dec. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!