Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tissot 18k-os aranyóráról mi...

Tissot 18k-os aranyóráról mi vèleményetek?

Figyelt kérdés

Milliós tételbe kerül lévén, hogy 18k aranyból van az egèsz, de azon kívül egy sima quartz tissot. Szerintetek túl árazott, vagy megér annyit? Nagyon szeretnék egy aranyóràt, de a PVD-s az lekopok, egy komolyabb màrka meg jó pár milla akkár 10 is. Ti mi tanácsoltok? Jó a Tissot is ha igazi arany vagy inkább válasszak valami PVD-s óràt?


A válaszokat előre is köszönöm!


[link]



dec. 13. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél 3000 Ft-ért egy normál karórát, ugyanazt az időt fogja mutatni. A maradékból meg valami értelmes dolgot.
dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Használni kell vagy dísznek?

Én használatra sosem vennék sem teljesen mechanikus sem automata karórát. Bonyolult szerkezet, nagy a meghibásodás esélye, gyakori karbantartást igényel és a legprecízebb kronográf sincs olyan pontos mint egy kétszáz forintos kvarcóra.

Dísznek (vagyis felvágni vele, mutogatni, többnek érezni miatta magad) viszont csakis mechanikusat. Annak van presztízse, és egyértelműen sokkal szebb, látványosabb a szerkezet, mint egy kvarc.

A nagy kérdés mint mindig: magadnak veszel órát vagy a környezetednek?

dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Természetesen magamnak. Nem szeretek villogni, meg sosem voltam villogós.
dec. 13. 17:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Aha, az aranyora pont arrol szol hogy nem villogsz vele.
dec. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Négyes, villogni - különösen olyan társadalmi rétegekben, ahol extrém megfontolandó kiadásnak számít egy valódi 18 karátos arany óra - sokkal inkább az aranyozott, vagy aranynak látszó órákkal szokás.

Ezerből 999 ember nem fogja tudni hogy valódi, tömör arany órát hord a kérdező, hacsak nem mondja el mindenkinek egyesével.

dec. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Miért aki szereti az aranyat, vagy hord aranyékszert az villog? Érdekes felfogás...
dec. 13. 18:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyoranak azon kivul hogy draga, semmifele praktikus erteke nincs egy barmilyen mas minosegi idomerohoz kepest. Azert van aranybol, hogy dragabb legyen, es mutassa a tulajdonos 'statuszat'. Pontosan ezert rajoskodnak a gettolakok is az aranynak tuno orakkal: az igazira nincs penz, de a 'statuszt' mutatni kell.
dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egy tömör arany óra egyáltalán nem olyan drága.

Pl:

[link]

dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Semmi értelme nincs az ég egy adta világon, a magamutogatáson és az egón kívül. Már felsőbb üzleti körökben sincs különösebb jelentősége, hogy hány millió forintot visel a tárgyalópartner, ezek az idők már elmúltak. Ahogyan már írták, az 500 ft-os kínai gagyi kvarcóra is ugyanazt az időt mutatja, sőt, még pontosabb is, illetve az sem elhanyagolható szempont, hogy szinte mindenkinek ott lapul a zsebében egy okostelefon, amin szintúgy meg tudja nézni az időt. Tehát legfeljebb esztétikai és anyagi értéke van, de funkcionális nincsen. Egyébként tipikusan a "van némi pénzem, de nem értek hozzá de nagynak akarok látszani" jellegű emberek szeretik az ilyesmit. Vehetnék én is egy Rolexet, csak nem fogok, hiába tetszik, jól tudom hogy annak a pénznek máshol jobb helye van, és még több lesz belőle ahelyett, hogy kidobnám egy felesleges kacatra.
dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A Rolex pont, hogy nem kacat, hanem jó pefektetès! Hordani nem hordanám, mert minden celeb meg minden újgazdag majom Rolexet hord, holott annyi pènzért sokkal drágább komolyabb órák vannak. De ha lenne annyi pénzem befektetèsnek tuti vennék 1 2 rolexet a széfbe!


" Ahogyan már írták, az 500 ft-os kínai gagyi kvarcóra is ugyanazt az időt mutatja, sőt, még pontosabb is, illetve az sem elhanyagolható szempont, hogy szinte mindenkinek ott lapul a zsebében egy okostelefon, amin szintúgy meg tudja nézni az időt. "


Làtszik, hogy nem vagytok órakedvelők, és csak a funkciót nézitek... Holott egy férfi egyetlen igazi ékszere az órája!


Aki kínai óràt vesz mert az is mutatja az időt, annak kb annyi is az igénye... A proli gyári melósok gondolkodnak így kb...


Én óra kedvelő vagyok és szeretem az órákat. És nem csak azt nézem, hogy mutassa az időt, hanem érdekel a szerkezete a történelme stb...


De persze egy anti órakedvelőnek ezt hiába mondom...

dec. 13. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!