Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes segíteni másnak?

Érdemes segíteni másnak?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm egy két betegséggel és szerettem volna neki segíteni mert az orvosok sokszor elintéznek valamit úgy,hogy vagy kap gyógyszert vagy gyógyíthatatlan aztán kész nyögheted egy életen át a dolgokat.Nos van egy természetgyógyász ismerősöm aki már jó pár embernek segített és nagy tapasztalata van és aki által megismertem már 13 éve halottnak kéne lennie de még él mert anno ez a természetgyógyász segített neki.Nos az ismerősöm lelkileg nincs rendben rossz házassága volt megcsalták,fogamzásgátlótól elhízott ezután jöttek a betegségek,kidobta az összes fotóját amin vékony volt mert szerintem utálja magát mivel mikor azt mondom,hogy szép ő azt mondja csúnya,meg a munkába temetkezik szereti a munkáját ez jó dolog de menekülésként szerintem nem az.Szóval próbáltam segíteni neki ő elintézte úgy ,hogy nem hisz a természetgyógyászatba.Ezek szerint ő már elfogadta,hogy szar lesz az élete ha mondjuk él még 30 évet akkor harminc évig?

dec. 13. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felajánlottad, nem élt vele, ennyi! Nem tudsz mit csinálni, az ő élete.
dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pszichológus kéne neki, nem természetgyógyász. Mégis miben segítene neki, lefogyni?
dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2/


A férje kicseszett vele még régen megcsalta meg elhagyta ilyesmi meg nem akart gyereket és ezért a nővel fogamzásgátlót szedetett amitől elhízott és úgy is maradt.Utána a férje elment lett mástól két gyereke ez szintén sokk volt a hölgynek és azóta is szenved.Az orvos azt mondta,hogy annyira felborult a hormonháztartása,hogy nem fog tudni lefogyni ráadásul napi 8 órát ülőmunkát végez plusz hajlamos a vérrög képződésre.Én azért akartam segíteni a természetgyógyásszal mert ismerősök is gyógyultak meg ahogy írtam is van akinek már 13 éve halottnak kéne lenni mert az orvos nem tudott neki segíteni,gondoltam segítek ennek az ismerősömnek.

dec. 13. 21:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor győzködd még, ha gondolod, de ne tápláljon azért nagy reményeket.
dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez pszichológiai terület.

Amennyiben nincsen kellő emberismereted, nem tudod észrevétlenül tudat alatt manipulálni őt pszichológiailag kommunikációval, tettekkel, akkor hagyd, mert ronthatsz a helyzeten.


Az eröltetés, túlzott s kimondott segítség nyújtás lélekben pont, hogy az ellenkezőjét váltja ki sok esetben, mint ami a célod lenne.


Maradj mellette, támogasd szeresd, ha nem értesz az emberekhez és működésükhöz.


Nem mindenkinek való a segítségnyújtó szerep.


Ha viszont elkezdesz tanulni, olvasni, informálódni és tudod egészséges formában manipulálni, akkor tedd meg.


De azt ne feledd, sokkal nagyobb türelem és teherbírás kell mentálisan ehhez, mint gondolnád. S úgy látom jelenleg egyáltalán nem vagy alkalmas erre, mert akkor nem lennél itt gyakorin.


Kellő tudás és gyakorlat nélkül a szakmai dolgok se mennek vagy nem úgy sikerülnek, ahogy kellenének.

dec. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahogyan már említették, pszichológusra lenne szüksége, nem pedig egy természetgyógyásznak nevezett kuruzslóra.
dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6/


Tévedésben vagy akiről beszéltem az nem kuruzsló sattól,hogy te még nem hiszel valamiben az működik.Ahogy elmondtam az ismerősünknek már 13 éve halottnak kéne lennie ha az orvos kezeli tovább de köszöni jól van.Akkor a családban is édesanyám meg tesóm is javulásnak indult és nem az orvostól...

dec. 15. 03:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Abban hiszel amiben csak akarsz, én konkrétan a tudományban hiszek.
dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8/


Én értelek mit mondasz de ez nem egy vallás vagy ilyesmi itt nem ebben vagy abban kell hinned mert ha hiszel ha nem hat akkor is.Én meg látok embereket jobban lenni és gyógyszer nélkül.

dec. 15. 18:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Aha, oké. Én nem szerettem volna vitatkozni veled, de akkor feltennék neked erről ezzel kapcsolatban egy nagyon egyszerű kérdést. Ha az úgynevezett természetgyógyász valóban ilyen kivételes képességekkel bír, akkor miért nem támasztja alá és publikálja mindezen módszereit tudományos szaklapokban, hogy mások is tudjanak segíteni ezek által az arra szorulókon? Ja, talán azért, mert a tudományhoz ennek vajmi kevés köze van, az általad említett "csoda" pedig vagy puszta véletlen, vagy pedig esetleg pszichoszomatikus. Ugyanis a mentális állapot is kihat a gyógyulásra. Ha az ember egy komolyabb betegség esetén feladja, akkor sokkal nagyobb eséllyel hal bele, ha pedig azt mondja, hogy küzd amíg csak bír, akkor túlélheti, persze bizonyos feltételek megléte esetén. Ez tudományosan is bizonyított tény, és ennek a megismerésére rávezetni egy beteg embert leginkább egy pszichológus tud, már ha az illető nem hisz a "természetgyógyásznak", aki akár tudatosan, akár tudat alatt pontosan az általam imént leírt egyszerű dolgot használva "gyógyít" jobb esetben, rosszabb esetben pedig csak kárt okoz.
dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!